میدان کاخ سن پترزبورگ

1209 دفعه

میدان کاخ سن پترزبورگ که با عناوین دیگری همچون میدان قصر هم شناخته می شود قصری با عظمت و بسیار با شکوه زمستانی است که دارای 1057 اتاق و 117 پله می باشد.

میدان کاخ سن پترزبورگ

این میدان که میدان مرکزی شهر سن پترزبورگ و امپراتوری روسیه پیشین است ، "پل کاخ" را به "نوسکی پروسپکت" وصل میکند و به جزیره واسیلیفسکی راهنمایی می‌کند.
میدان کاخ در بین سال‌های ۱۸۱۹ تا ۱۸۲۹ توسط «کارلو روسی» (Carlo Rossi) یک معمار نئوکلاسیک ایتالیایی که قسمت اعظم خیابان‌ها و میدان‌های سن پترزبورگ را طراحی کرد ساخته شد.


در اطراف این میدان کاخ ها و ساختمان های مهم زیادی قرار دارند ، دیدنی ‌ترین ساختمان این میدان کاخ زمستانی سفید است که نام میدان از نام این کاخ گرفته شده است.میدان کاخ سن پترزبورگ

از زمان امپراتوری روسیه تاکنون رویداد های مهمی در میدان کاخ به وقع پیوسته است که از جمله مهم ترین این رویداد ها می توان به انقلاب اکتبر و یکشنبه خونین اشاره کرد.
امروزه صلح و آرامش بیشتری در میدان کاخ، بر قرار است . مردم شهر در این میدان گرد هم آمده و گردشگران به شکوه معماری آرمیتاژ خیره می‌شوند.
در این میدان بیشتر شاهد اجرای کنسرت و جشنواره‌های مختلف خواهید بود ، البته تظاهرات‌های سیاسی و مراسم‌های رسمی سن پترزبورگ هم در این میدان برگزار می‌گردد.
اولین چیزی که در این میدان نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند یک ستون بسیار بلند و با عظمت به ارتفاع 47 متر و وزن 6 تن به نام ستون الکساندر می باشد که به نشانه پیروزی روسیه در مقابل ناپلئون فرانسوی ساخته شده است ، دلیل نام گذاری این ستون هم وجود یک مجسمه فرشته شبیه به الکساندر اول امپراتور روسیه در بالای ستون است.

مجسمه الکساندر.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 12 شهریور 1398 14:41