سفر به مراکش

درباره مراکش :

مراکش  یا مغرب ، کشوری است در شمال غربی آفریقا. مراکش ساحلی طولانی با اقیانوس اطلس دارد که از شمال به جبل‌الطارق و دریای مدیترانه می‌رسد. کشور مراکش از سوی خاور با کشور الجزایر، از غرب با اقیانوس اطلس، از جنوب با کشور موریتانی و از شمال با دریای مدیترانه همسایه‌است.
نام مراکش از نام پایتخت کهن یعنی شهر مراکش برگرفته شده است، که واژه‌ای بربر به معنای «سرزمین خدا» است. نام Morocco در انگلیسی هم تغییر یافته واژه مراکش است. تا همین چند دهه اخیر هم این سرزمین در زبان عربی مراکش خوانده می‌شد.
پایتخت مراکش : شهر رباط

زبان رسمی مراکش : آمازیغی و عربی
واحد پول رسمی مراکش : درهم مراکش
دین رسمی مراکش : اسلام

پیش شماره : 00212
آب و هوای مراکش : بطور کلی مراکش دارای آب و هوایی معتدل و بارانی است. این کشور در مناطق شمالی تحت تأثیر آب و هوای مدیترانه‌ای و در مناطق غربی و شمال غرب متأثر از آّب و هوای اقیانوس اطلس است. در مناطق داخلی، مراکش دارای آب و هوای قاره‌ای بوده و در رشته کوه‌های اطلس بارش برف و باران بیشتر می‌شود. مناطق جنوبی دارای آب و هوای گرم و بیابانی است.

جغرافیای مراکشکشور پادشاهی مراکش در شمال غربی آفریقا واقع شده که ساحلی طولانی با اقیانوس اطلس دارد، از شمال با دریای مدیترانه و جبل الطارق، از غرب با اقیانوس اطلس، از شرق با الجزایر و از جنوب با کشور موریتانی هم‌مرز است.   آب و هوای مراکشآب و هوای مراکش…
آخرین ویرایش در سه شنبه, 15 مرداد 1398 12:12
"کازابلانکا" یا "سرای سفید" که به عربی "دار البیضاء" هم گفته می‌شود، به عروس شهرهای آفریقا شهرت دارد. این شهر بزرگترین و مهمترین شهر مراکش است و بر کنار اقیانوس اطلس واقع شده و دیدنی های زیادی را در خود نهفته دارد. سرزندگی و زیبایی شب های شهرکازابلانکا در مراکش یکی از…
آخرین ویرایش در پنج شنبه, 27 ارديبهشت 1397 11:38