سفر به مکزیک

درباره مکزیک :

ایالات متحد مکزیک یا مکزیک، کشوری است در آمریکای شمالی. این کشور بیش از ۱۲۰ میلیون نفر جمعیت دارد و پایتخت آن مکزیکوسیتی است.
۷۰ درصد مردم مکزیک از تبار مستیزو (دورگه سفیدپوست و سرخ‌پوست)، ۱۵ درصد سفیدپوست و ۹٫۸ درصد سرخ‌پوست هستند. ۸۲٫۷٪ مردم آن مسیحی کاتولیک و ۷٫۹ درصد پیرو دیگر شاخه‌های مسیحیت هستند.
این کشور از شمال با ایالات متحده آمریکا و از جنوب شرقی با گواتمالا و بلیز هم‌مرز است. همچنین اقیانوس آرام، در غرب و جنوب، خلیج مکزیک در شرق و دریای کارائیب در جنوب شرق آن قرار دارند. این کشور با حدود ۲ میلیون کیلومتر مربع وسعت، ۱۴اُمین کشور وسیع دنیا و ۱۱اُمین کشور پرجمعیت دنیاست.

پایتخت رسمی مکزیک : مکزیکوسیتی
واحد پول رسمی : پزو
زبان رسمی مکزیک : زبان اداری و کاربردی در مکزیک زبان اسپانیایی است اما این کشور یک زبان رسمی ندارد و از سال ۲۰۰۳، تعداد ۶۲ زبان بومی سرخ‌پوستی نیز به عنوان «زبان‌های ملی» ثبت شده و رسمیت یافته‌است.

پیش شماره : 0052

 آب و هوا : مکزیک به رغم بودن در کنارآب های آزاد در قسمت شمال غرب صحراهای بی آب و علف دارد ، اما برعکس در شمال شرق آب و هوایی معتدل و مرطوب دارد. شمال مکزیک در زمستان هوایی سرد و خشن دارد که در گرم ترین مواقع سال در روز دما به 8 تا 12 درجه سانتی گراد می رسد و در تابستان ها گرم شده و بارندگی های شدیدی نیز در آن رخ می دهد. در مرکز مکزیک در جایی که مکزیکوسیتی در آن واقع شده به دلیل بودن در کنار جنگل های وسیع آب و هوا کمی معتدل تر و بهتر است.

جغرافیای مکزیک ایالات متحد مکزیک واقع در آمریکای شمالی که از شمال با ایالات متحده آمریکا، از جنوب شرقی با گواتمالا و بلیز و دریای کارائیب، از غرب و جنوب با اقیانوس آرام و از شرق با خلیج مکزیک هم‌مرز است.
آخرین ویرایش در دوشنبه, 31 ارديبهشت 1397 14:51
«کانکون» در زبان محلی به معنای «آشیانه مارها»، شهری ساحلی در مکزیک است که هرساله غواصان و گردشگران بسیاری را جذب خود می‌کند. موزه زیر آبی کانکون، موزه ای در زیر آب سواحل شهر کانکون مکزیک است که در سال 2009 تاسیس شد. هدف از احداث این موزه، حمایت از…
آخرین ویرایش در پنج شنبه, 27 ارديبهشت 1397 11:40