سفر به ماکائو

درباره ماکائو :

ماکائو شبه جزیره‌ای در دریای جنوبی چین است. تا همین سال‌های نزدیک مستعمرهٔ پرتغال بود ولی اکنون بخشی از خاک جمهوری خلق چین است.جزیره کوچکی در نزدیکی شهر جوخای واقع در جنوب چین و در مجاورت هنگ کنگ است که از ۶ مایل مربع مساحت و ۴۵۰ هزار نفر جمعیت برخوردار می‌باشد.

ماکائو (Macau) واقع است در جنوب شرق آسیا، جنوب چین و استان گوانگ دونگ، مرکز مامائو، شهر ماکائو با ۱۲۰ هزار نفر جمعیت می‌باشد. مساحت ماکائو ۱۶ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۴۵۷ هزار نفر است. ماکائو نیز مانند هنگ کنگ از بنادر آزاد اداری - تجاری چین محسوب شده و مستقل نمی‌باشد و با نام (Special Administrative Region) شناخته می‌شود.

اگر چه ماکائو به قمارخانه‌های آن شناخته می‌شود و در آن بسیاری قمارخانه وجود دارد اما ماکائو دارای جاذبه‌های تاریخی هم هست ماکائو دارای کلیساها، معابد، قلعه‌ها و ساختمان‌های قدیمی است که تلفیقی از فرهنگ اروپایی و چینی در کنار یکدیگر است و جاذبه ای زیبا را بوجود می‌آورد .

پایتخت : ندارد

زبان رسمی : چینی و پرتغالی

واحد پول : پاتاکا

پیش شماره : 00853

آب و هوا : ماکائو دارای آب و هوای نیمه گرمسیری و مرطوب با میانگین رطوبت نسبی بین 75 نت 90 درصد می باشد که مشابه استانهای جنوبی کشور چین می باشد آب و هوای این منطقه تا حد زیادی تحت تاثیر بادهای موسمی منطقه جنوب شرق آسیا می باشد و تفاوت دما در تابستان و زمستان قابل توجه است. متوسط دمای سالانه ماکائو 22.7 درجه سانتیگراد است و یائیزماه گرمترین ماه با 28.9 و پائین ترین درجه حرارت در دی ماه با 15 درجه سانتیگراد می باشد که با این تفاصیل کشور ماکائو را به منطقه ای برای بازدید چهار فصل تبدیل نموده است.ماکائو مقدار بارش بالائی می باشد.

جغرافیای ماکائو ماکائو شبه جزیره ای در دریای جنوبی چین، واقع در جنوب شرق آسیاست که این منطقه به صورت خودمختار اداره می‌شود.
آخرین ویرایش در دوشنبه, 31 ارديبهشت 1397 11:29
پارک خورشیدی سون یات سن (sun yat sen park macau) به مساحت 70.000 متر مربع واقع در شمال ماکائو در امتداد مرز با Zhuhai ، چین است. این پارک در سال 1987 ایجاد شد و به مناسبت دوستی بین چین و پرتغال داس پتس نام گذاری شد. در سال 1990مجسمه…
آخرین ویرایش در پنج شنبه, 27 ارديبهشت 1397 11:35