سفر به مصر

درباره مصر :

مصر کشوری در شمال خاوری قاره آفریقا است و شبه جزیره سینا هم که در قاره آسیا قرار گرفته بخشی از قلمرو این کشور است. مصر در جنوب دریای مدیترانه و غرب دریای سرخ قرار داشته و از غرب با لیبی، از جنوب با سودان و از سوی شبه جزیره سینا با اسرائیل و نوار غزه در فلسطین مرز زمینی دارد.
مصر یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای آفریقایی و خاورمیانه است و اکثر جمعیت بیش از ۸۰ میلیون نفری آن در کنار رود نیل زندگی می‌کنند. بخش عمدهٔ این کشور که در مجموع ۱ میلیون کیلومتر مربع وسعت دارد، از بیابان تشکیل شده و جمعیت پراکنده‌ای را در خود جای داده‌است.
حدود ۱۲ درصد نیروی کار مصر در بخش گردشگری و شهرهای تفریحی ساحل دریای سرخ فعالیت دارند. اقتصاد مصر یکی از متنوع‌ترین‌ترین منابع درآمدی را در کشورهای خاورمیانه داراست و بخش‌های گردشگری، کشاورزی، صنعت و خدمات هر یک به نسبتی تقریباً مساوی در تولید داخلی این کشور سهم دارند.

پایتخت مصر : شهر قاهره
زبان رسمی : عربی
واحد پول رسمی مصر : پوند مصر

پیش شماره : 0020

آب و هوا :  آب و هوای مصر در نقاط مختلف متفاوت است. در تابستان در صحراها، هوا گرم و خشک و در دیگر نواحی گرم و مرطوب است. صحرای شرقی و غربی و کناره‌های دریای سرخ هوای گرم و یکسانی دارد، ولی شمال کشور دارای آب و هوای مدیترانه‌ای است. هوای مصر تقریباً در تمام فصول غبار آلود است.

علاوه بر گرد و غبار، ذرات معلق شن نیز هوای بیابانی مصر را همراهی می‌کند. اما در فصل بهار این گرد و غبار به صورت طوفان‌های موسمی شن نمایان می‌شود..درزمستان همه مناطق، آب و هوایی سرد و یخبندان دارند. دمای برخی مناطق گاهاً به ۲۵- درجه زیر صفر می رسد .

جغرافیای مصر مصر کشوری در شمال شرقی آفریقاست و از غرب با لیبی، از جنوب با سودان، از شمال با دریای مدیترانه و از شرق با فلسطین، اردن، عربستان سعودی و دریای سرخ هم‌مرز است.
آخرین ویرایش در دوشنبه, 31 ارديبهشت 1397 12:05
هرم جیزه در مصر تنها بازمانده عجایب هفتگانه جهان به شمار می‌آید. این هرم که همراه با ده هرم کوچک ‌تر در خارج از قاهره در مصر قرار دارند، به دستور خوفو یا خئوپس، فرعون سلسله چهارم، ساخته شد از اینرو به این هرم، هرم خوفو هم گفته می‌شود. و قدمت…
آخرین ویرایش در پنج شنبه, 27 ارديبهشت 1397 11:38