سفر به قبرس شمالی

درباره قبرس شمالی :

جمهوری ترک قبرس شمالی  که معمولاً قبرس شمالی خوانده می‌شود ناحیه تحت تسلط ترک‌ها در شمال جزیره قبرس است. پایتخت این کشور نیز به مانند کشور قبرس میان ترک‌ها و یونانی‌ها تقسیم شده و شمال شهر نیکوزیا به نام نیکوزیای شمالی با جمعیتی ۵۰٬۰۰۰ نفر مرکز جمهوری ترک قبرس شمالی می‌باشد. پس از اشغال نظامی قبرس شمالی توسط ارتش ترکیه، سی هزار نیروی ارتش ترکیه در این بخش از جزیره قبرس مستقر هستند.
مردم پایتخت قبرس شمالی :  نیکوزیای شمالی
واحد پول قبرس شمالی : لیره ترکیه
زبان رسمی قبرس شمالی : جمهوری ترک قبرس شمالی را ترک‌ها، هم ریشه ترک‌های استانبولی تشکیل می‌دهند که به زبان ترکی قبرسی از لهجه‌های زبان ترکی استانبولی صحبت می‌کنند.

پیش شماره : 0090392

آب و هوا : قبرس به خاطر آب و هوای معتدلش در دنیا مشهور بوده و از سالم‌ترین و بهترین آب و هوای مناطق معتدل مدیترانه‌ای برخوردار است. قبرس دارای تابستان‌ های گرم و خشک و طولانی است که از اواسط ماه می تا اواسط اکتبر (تقریبا از اواخر اردیبهشت تا اواخر مهر) به طول می انجامد. زمستان‌ در قبرس کوتاه، ملایم و گاهی نیز با بارندگی همراه است و مدت آن نیز از دسامبر تا فوریه است.متوسط تعداد روزهای آفتابی در این جزیرۀ زیبا 330 روز در سال می‌باشد.

اگر برای اولین بار قصد سفر به قبرس شمالی را دارید حتماً نکات زیر را خوب به خاطر بسپارید تا به هنگام مسافرت کمتر دچار مشکل شوید و بتوانید از سفر خود لذت ببرید.برخی از این نکات به ظاهر ریز آنقدر اهمیت دارند که گاهی غفلت از یکی از آنها…
آخرین ویرایش در یکشنبه, 11 خرداد 1399 10:18
بخش ترک‌نشین قبرس در سال ۱۹۸۳ اعلام استقلال کرد و نام خود را جمهوی ترک قبرس شمالی گذاشت.
آخرین ویرایش در یکشنبه, 11 خرداد 1399 10:32