سفر به آرژانتین

درباره آرژانتین :

آرژانتین کشوری است در آمریکای جنوبی و جمعیت آن ۴۱ میلیون نفر است. نام دارد. آرژانتین از لحاظ وسعت پس از برزیل دومین کشور آمریکای جنوبی و در بین کشورهای جهان هشتمین کشور از لحاظ وسعت است. آرژانتین سومین اقتصاد بزرگ آمریکای لاتین را دارد و سطح زندگی در آن بالا است.

۹۷ درصد از جمعیت آرژانتین اروپایی‌تبار هستند که بیشترشان از نوادگان مهاجران ایتالیایی و اسپانیایی هستند. ۹۲ درصد از مردم این کشور مسیحی، ۱٫۹ درصد مسلمان و بقیه بی‌دین یا پیرو ادیان دیگر هستند.

پایتخت آرژانتین : بوئنوس آیرس

زبان رسمی آرژانتین : اسپانیایی

واحد پول آرژانتین : پزو

پیش شماره : 0054

آب و هوا : شمال این کشور با تابستانهای بسیار داغ، مرطوب و زمستانهای ملایم و خشکتر شناخته می‌شود، و دستخوش خشکسالی‌های دوره‌ای است. مرکز آرژانتین تابستانهایی داغ با رگبارها (در غرب آرژانتین بزرگ‌ترین تگرگ‌های دنیا را پدید می‌آورد) و زمستنای سرد دارد. نواحی جنوبی دارای تابستانهایی گرم و زمستانهایی سرد با بارش سنگین برف و به ویژه در نقاط کوهستانی هستند. ارتفاعات بلندتر در تمام عرضهای جغرافیایی شرایط سردتری را تجربه می‌کنند.

درباره‌ی آرژانتین:آرژانتین کشوری با جمعیت ۴۱ میلیون نفر است و از لحاظ وسعت پس از برزیل دومین کشور آمریکای جنوبی و در بین کشورهای جهان هشتمین کشور محسوب می‌شود، آرژانتین سومین اقتصاد بزرگ آمریکای لاتین را دارد و سطح زندگی در آن بالاست.
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 06 شهریور 1398 16:00
لونا پارک در شهر بوئنوس آیرس، پایتخت و بزرگترین شهرآرژانتین بعد از سائو پائولو واقع شده است. این شهر در ساحل جنوبی شرقی قاره آمریکای جنوبی واقع شده است. جاذبه های گردشگری، سواحل  و زیبایی های اعجاب انگیز و تفریحات موجود در بوئنوس آیرس باعث شده که این شهر بزرگترین مرکز…
آخرین ویرایش در دوشنبه, 13 آبان 1398 10:10