سفر به صربستان

درباره صربستان :

صربستان ، با نام رسمی جمهوری صربستان، یک کشور محاط در خشکی در مرکز جنوب خاوری اروپا است که بخش جنوبی جلگهٔ پانونی و جنوب شبه‌جزیره بالکان را در برگرفته‌است.
 این کشور با مجارستان در شمال، رومانی و بلغارستان در خاور، جمهوری مقدونیه و مونته‌نگرو در جنوب، کرواسی و بوسنی و هرزگوین در باختر هم‌ مرز است.
پایتخت صربستان :  بلگراد
زبان رسمی صربستان : صربی
واحد پول صربستان : دینار صربستان (RSD)

پیش شماره : 00381

آب و هوا : كشورصربستان به دليل اينكه در كنار درياي آدرياتيك واقع شده است داراي آب و هواي معتدل اروپايي  است.معدل درجه حرارت در طول سال، 11 درجه سانتيگراد مي باشد. ميزان رطوبت در اين كشور بسياربالا است.و در برخي مناطق گاهي تا 90% هم ميرسد. حداكثر دماي هوا  در  فصل تابستان 40 درجه سانتي گراد  و در زمستانهاي سرد و طولاني،دماي هوا گاهي به منفي 20 درجه نيز كاهش مي يابد.

در مجموع صربستان كشوري است با زمستانهاي سرد و تابستان هايي گرم.در تابستان بارندگي كمتر بوده و در اين مدت هواي بسيار خشك و گرمي در اكثر نقاط صربستان در جريان است. شدت گرما در تابستان به حدي مي رسد،كه اگر يك تا دوهفته باران نبارد تمامي سبزه ها و گلها خشك مي شوند،اما پس از هر بارندگي طبيعت از نو به ياد بهار مي افتد.

 

  جغرافیای صربستانجمهوری صربستان در شبه‌جزیره بالکان و در جلگه پانونین قرار دارد، جایی که پیوندگر میان مرکز، جنوب و شرق اروپاست.کشور مجارستان در شمال، رومانی و بلغارستان در شرق، مقدونیه و مونته‌نگرو در جنوب و کرواسی و بوسنی‌و‌هرزگوین در غرب با صربستان مرز مشترک دارند.
آخرین ویرایش در پنج شنبه, 27 ارديبهشت 1397 10:13