سفر به کویت

درباره کویت :

کویت کشوری در خاورمیانه است. کویت با کشورهای عراق و عربستان سعودی دارای مرزهای خاکی و با ایران از راه خلیج پارس دارای مرزهای آبی است. پایتخت آن، شهر کویت می‌باشد. زبان رسمی این کشور عربی و واحد پول آن دینار کویت است.
جمعیت کویت در سال ۲۰۱۴ میلادی ۴٫۱ میلیون نفر بود که ۱٫۲ میلیون نفر آنان شهروند کویت و ۲٫۸ میلیون نفر خارجی در کویت زندگی میکردند. از میان همه ساکنان کویت ۶۰ درصد عرب هستند (کویتی‌ها و شهروندان دیگر کشورهای عربی). نزدیک به ۳۸ درصد از ساکنان کویت نیز از تبار آسیایی هستند. دین بیشتر شهروندان کویت اسلام است. در مورد پیروان مذاهب اسلامی در کویت آماری رسمی وجود ندارد اما برآورد می‌شود که ۷۰ درصد از شهروندان کویتی سنی و ۳۰ درصد شیعه هستند.

پایتخت کویت :  شهر کویت
زبان رسمی کویت : عربی
واحد پول رسمی کویت : دینار کویت

پیش شماره : 00965

آب و هوا : کویت دارای آب وهوای بیابانی به معنای تابستان های شدیدا" گرم و خشک ،وسرما در زمستان است.زمستان ها کوتاه وتابستان ها در کویت معمولا" بسیار طولانی است و نوسان درجه ی حرارت بین111تا130 درجه ی فارنهایت می باشد.

جغرافیای کویتکشور کویت با مساحتی بالغ بر ۱۷٬۸۱۸ کیلومتر مربع، در خاورمیانه واقع شده است. این کشور با عراق و عربستان دارای مرز خاکی و با خلیج فارس ایران دارای مرز آبی است.کویت سرزمینی هموار و بیابانی که سطح آن پوشیده از ماسه است و پدیده‌های طبیعی چون کوه‌ها و…
آخرین ویرایش در سه شنبه, 06 خرداد 1399 15:38