شهرتوریستی سوچی در روسیه

3012 دفعه

یکی از جذاب ترین شهرهای روسیه ، شهر سوچی است.سوچی شهر گردشگری روسیه واقع در سرزمین کراسنودار در مرز غربی این کشور است. سوچی بزرگ (شهر و حومه) با درازای ۱۴۵ کیلومتر، طویل‌ترین شهر اروپا است.
شهرسوچی در ساحل دریای سیاه در منظقه ی قفقاز قرار گرفته است و دارای آب و هوایی معتدل است. شهر سوچی از یک طرف به دریا و سوی دیگر به منطقه ی کوهستانی پهناور وودلند منتهی می شود. سوچی به دلیل آفتاب ، آب و هوای کوهستانی و گیاهان کم نظیر ، خواص درمانی چشمه های آب معدنی و خاک شفا بخش خود یک تفریحگاه فوق العاده برای بهبود سلامتی به شمار می رود.
دیدن زیبایی های جادویی شهرسوچی می توان بسیار به یادماندنی باشد. شهرسوچی میزبان بازی‌های المپیک زمستانی در سال 2014 بوده است، پیست های اسکی سوچی قابل رقابت با بهترین پیست های اروپایی هستند.
در این مقاله به معرفی مکان های دیدنی شهر سوچی میپردازیم:

شهرتوریستی سوچی در روسیه

1- دلفیناریوم ریویرِا:

دلفیناریوم ریویرا در سوچی، بهترین پیشنهاد برای خانواده هایی است که تور سوچی را انتخاب می‌کنند. این تفرجگاه مانند سایر مجموعه های تفریحی دارای یک سالن نمایش بازی با دلفین ها، پارک بازی، کافی شاپ و رستوران است. بد نیست بدانید که در نزدیکی دلفیناریوم سوچی که در مرکز شهر قرار دارد، یک مجموعه اقامتی مناسب برای علاقه مندان هم فراهم کرده‌اند.

2- آبشار آگورا:

این آبشار در پارک ملی سوچی قرار دارد که منبع تامین آب آن از دریای سیاه است. رسیدن به آبشار آگورا دشوار نیست، می‌توانید از مرکز شهر سوچی خود را به ایستگاه اسپوتنیک برسانید و از این ایستگاه تا آبشار تابلوهای راهنما برای گردشگران وجود دارد. در نزدیکی آبشار رستوران و کمپ اقامتی برای گردشگران و طبیعت گردان در نظر گرفته شده است.

3- پارک ملی سوچی:

این پارک در غرب رشته کوه قفقاز قرار دارد و دومین پارک ملی بزرگ در کشور روسیه است. تاریخ ساخت پارک ملی سوچی Sochinskiy به سال 1953 برمی گردد. شهرت پارک ملی سوچی به دلیل تنوع بیولوژیک و وجود گونه‌های بومی جانوری و گیاهی ناحیه سیبری است که این پارک 190 هزار هکتاری به پارکی منحصر به فرد مبدل گردیده است.
در پارک ملی سوچی بیش از 10 آبشار از جمله آبشار زمیکا، آرخوسکویه و آگورا حدود 200 غار طبیعی قرار دارند. اگر به عمق پارک نفوذ کنید، می توانید معابد قدیمی و بناهای تاریخی را مشاهده کنید که نشان می دهند از دیرباز تا امروز منطقه سوچی نِسکی مورد احترام بومیان منطقه بوده است.

4- پارک گیاه شناسی دِندراریوم سوچی:

این پارک مجموعه‌ای زیبا از گیاهانی مانند درختان بلوط، سرو و کاج در روسیه را به نمایش می گذارد. مساحت این پارک گیاهشناسی بیش از 49 هکتار است و به پارک گیاه شناسی سوچی "موزه طبیعت" گویند. از ویژگی های ممتاز پارک گیاهشناسی سوچی، تنوع حیات جانوری و گیاهی آن در کنار آکواریوم ماهی و باغ پرندگان است. برای علاقه‌مندان به خرید گل و گیاه در کنار باغ گیاهشناسی نمایشگاه گل و گیاه سوچی نیز وجود دارد.

5- صخره اُرلینی اِسکالی سوچی:

اگر به دنبال یک منطقه بکر در سوچی هستید، به صخره اورلینی اسکالی Orlinyye Skaly بروید و به داستان های تخیلی مردم این منطقه گوش بدهید. طبق افسانه ها این صخره به افسانه‌ای یونانی به نام پرومته یا پرومتئوس بر می‌گردد. در اساطیر یونانی این طور بیان شده که یکی از تیتان ها که پسر پاپتوس است، عاشق آتنا دختر زئوس می‌شود و به دلیل عشق فراوانشان نسبت به همدیگر آتنا به او کمک می کند تا قدرت آتش را داشته باشد. پس از این ماجرا تیتان تصمیم می‌گیرد به همراه پرومتئوس به انسانها کمک کند. تیتان از پرومته می خواهد که هر آنچه انسان دوس دارد، به جز آتش را به او بدهد تا به دیگران کمک کند.
در واقع طبق اساطیر یونانی دو خدای زئوس (خدای آتش) و خدای پرومته (تمام قدرتها) برای کمک به انسانها انتخاب شدند؛ اما پرومتئوس که نمی تواند ناراحتی انسان را ببیند به طور مخفیانه یک نِی از آتش را در کوه قاف (قفقاز) می گذارد. پس از این ماجرا پرومتئوس توسط زئوس دستگیر و در کوه قاف زندانی می شود تا سال ها بعد هرکول او را نجات می دهد.

6- پارک آسمان سوچی روسیه:

پارک آسمان دارای بلندترین پل پیاده روی معلق در دنیا است که نوع ساخت آن با الهام از پل های کابلی مدرن و پل سازی های قدیمی با طناب انجام شد. این پل در بالای دهکده «کاراسنایا پلیانا» قرار دارد و با توجه به ظرفیت تحمل آن حدود 30 هزار نفر می توانند همزمان روی پل بایستند. معروف ترین قسمت پل آسمان سوچی مربوط به بانجی جامپینگ آن است که در ارتفاع های مختلفِ 207 متری، 170 متری و 69 متری از سطح زمین قرار دارند. پل آسمان 207 متر ارتفاع و 439 متر طول دارد که در سال 2014 همزمان با المپیک زمستانی سوچی افتتاح شد. در واقع آنچه باعث حفظ تعادل کل پل می شود 8 کابلی است که در بالای سر شما قرار خواهند گرفت. این پل بر خلاف بسیاری از پل های دیگر که به صورت یکدست هستند به صورت طبقه طبقه و پلکانی ساخته شد.
ساعت بازدید از پل معلق سوچی: ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر

7- پیست اسکی رُزا کتور سوچی:

پیست اسکی رُزا کُتور در المپیک زمستانی سوچی 2014 بسیار مشهور شد. این پیست اسکی و مجموعه ورزشی زمستانی آن به دلیل موقعیت عالی جغرافیایی و میزان مناسب بارندگیِ برف در بیشتر سال برای برگزاری مسابقات اسکی زمستانی و تابستانی استفاده می شود. پیست اسکی در نزدیکی جلگه رزا کتور و غرب رشته کوه قفقاز قرار دارد و ساخت آن از سال 2003 تا 2011 انجام شد تا آماده برگزاری مسابقات المپیک شود.

شهرتوریستی سوچی در روسیه

8- کوه فیشت سوچی:

شهرت شهر فیشت سوچی با برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال 2018 و احداث استادیوم فیشت بیشتر شد. مهمترین جاذبه طبیعی گردشگری شهر فیشت کوه و قله آن است که در غرب رشته کوه قفقاز قرار دارد. ارتفاع قله حدود 2867 متر است و بستر آن از سنگ آهک می باشد. کوه فیشت پاتوق خوبی برای علاقه مندان به یخ نوردی و کوهنوردی و خریداران تور سوچی است.

9- خانه استالین:

خانه شخصی استالین، رهبر حزب کمونیست شوروی در شهر سوچی روسیه قرار دارد. او که از طبقه پایین جامعه شروع کرد و به یکی از ابرقدرت های سیاسی دنیا تبدیل شد. خوب است بدانید که این خانه در ابتدا متعلق به استالین نبود و پس از تصرف آگورا توسط نیروهای بلشویک در سال 1937 خانه مصادره شد و بعدها به عنوان ویلای استالین مورد استفاده قرار گرفت. اگر از خانه استالین بازدید کنید مدارک کاری، مجسمه وی و تابلوهایی را خواهید دید. تمام آنچه امروز در ویلا در معرض بازدیدکنندگان قرار دارد پس از مرگ وی به عنوان کلکسیون او جمع آوری شد.

10- باغ وحش سوچی:

باغ وحش سوچی یکی دیگر از مکان های تفریحی و بسیار جالب در شهر سوچی است که می تواند برای اعضای خانواده به‌خصوص کودکان جالب باشد. زو پارک سوچی متشکل از بخش های مختلفی از جمله باغ‌وحش، پارک آبی، سونا، مجموعه ساحل، استخر و محوطه سرگرمی برای بزرگسالان و کودکان است. از نکات جالب توجه مجموعه حیات وحش و باغ وحش سوچی تنوع پستانداران بومی منطقه سیبری است. هزینه ورودی و قیمت بلیت باغ‌وحش سوچی برای بزرگسالان ۴۰۰ روبل و برای کودکان ۲۰۰ روبل روسیه می‌باشد.

11- آکواریم دیسکاوری لند سوچی:

پس از انتخاب شهر سوچی به عنوان میزبان المپیک زمستانی سال 2014 و جام جهانی سال 2018 مقامات شهر تصمیم گرفتند تا جاذبه های گردشگری موجود در شهر سوچی را احیا کنند و یا مکان های تفریحی جدید بسازند. آکواریوم دیسکاوری لند سوچی یکی از طرح های توسعه‌ای آنها جهت میزبانی المپیک بود که در سال 2009 افتتاح شد. در این مجموعه تنوع فوق العاده‌ای از انواع آبزیان و ماهیان اقیانوسی، آبزیان رود آمازون و دریای سیاه و آبزیان بومی استرالیا نگهداری می شوند که فرصتی عالی برای تفریحات خانوادگی و علاقه‌مندان به حیات زیر آب است.

12- کوه کراسنایا پولیانا سوچی:

اگر به دنبال یک پیست اسکی با امکانات عالی هستید به کوه کراسنایا بروید. این منطقه هرسال برای برگزاری مسابقات اسکی آلپاین و نُوردیک انتخاب می شود. در پیست اسکی Krasnaya برای سطح آماتور و حرفه ای امکانات مناسب اسکی و ورزشهای زمستانی قرار دارد. جالب است بدانید که یکی از دلایل شهرت این پیست استفاده پوتین رئیس جمهور روسیه و خانواده اش از امکانات کراسنایا می باشد.

13- مجموعه اِسپای ماتسستا یا ماچییِستا:

شاید یکی از جالب ترین ویژگی های چشمه آبگرم ماتسستای سوچی، نوع طراحی ارگانیک آن باشد که با استفاده از تخته سنگ های بزرگ و بدون برهم زدن شکل طبیعی آن ساخته شد. این چشمه خواص درمانی زیادی دارد به همین دلیل به قطب گردشگری درمانی روسیه تبدیل شده است. ماتسستا در زبان روسی به معنای آب داغ یا آب آتشین است که حکایت از دمای بالای آب دارد. افسانه های روسی حاکی از این است که دو نفر به نام یاسون و آرگونوت پسر لولوس برای یافتن پشم قوچ زرین راهی ناحیه قفقاز می شوند. در مسیر با زن جوانی که قدرت شفادهندگی داشت، به نام "مِدیا" آشنا می گردند که در نزدیکی این چشمه زندگی می‌کرد.

14- مزرعه چای سوچی:

شاید کمتر کسی فکر کند که در روسیه مزرعه چای وجود داشته باشد؛ اما مرزعه پرورش گیاه چای و قهوه خانه‌های داگموس در روسیه مشهور است. این مرزعه که در ابتدا یک کسب و کار خانوادگی بود و در آن چای کشت می شد و به روش سنتی روس ها با سَماور روسی چای را دَم می کردند. بعدها با ورود گردشگران به منطقه کافی شاپ و امکانات داگموس توسعه یافت. بیشتر گردشگرانی که به مزرعه چای می آیند، می توانند با مراحل تهیه چای از کاشت تا برداشت و نحوه‌ی دم کردن آن آشنا شوند.

15- کوه آخون سوچی:

این کوه در منطقه کوستینسکی (Khostinsky) سوچی قرار دارد و در اطراف آن دو رود مهم شهر سوچی با نام کوستا (Khosta) و ماتستا (Matsesta) واقع شده‌اند. بلندترین نقطه کوه آخون حدود 663 متر است و یکی از بهترین مناطق برای کوهنوردان جهان به حساب می‌آید. اگر می خواهید بهترین منظره شهر سوچی و طبیعت زیبای آن را مشاهده کنید، خود را برای کوهنوردی آماده نمایید و به بالای کوه آخون بروید. در نزدیکی کوه امکانات مناسب کمپ و طبیعت گردی در کنار غار آهکی و چشمه آب معدنی در اختیارتان قرار خواهند گرفت.

شهرتوریستی سوچی در روسیه

 

 

آخرین ویرایش در سه شنبه, 05 آذر 1398 15:45