برج الفبا در گرجستان

956 دفعه

شهر زیبا و ساحلی باتومی که در کشور توریستی گرجستان واقع شده و در زمان های گذشته از بنادر مهم تجاری این کشور به شمار می رفته است.

باتومی همواره در طول سال میزبان گردشگران بسیاری از سراسر جهان است .محبوبیت باتومی به دلیل دارا بودن جاذبه های گردشگری بسیاری می باشد.

یکی از جاذبه های گردشگری این شهر برج الفبا است . با راهنما سفر همراه باشید تا در ادامه بیشتر با این برج زیبا و دیدنی آشنا شویم:

 

برج الفبا در گرجستان

برج الفبای گرجستان سازه ای بسیار منحصر به فرد در شهر باتومی گرجستان است که می توان از آن به عنوان نمادی با قدمت 5 هزار ساله از حروف الفبای گرجی نام برد.

برج الفبایی گرجستان توسط یک کمپانی اسپانیایی به نام CMD INGENIEROS ساخته شده است. ساخت برج الفبا حدود 65 میلیون دلار هزینه در بر داشته است و ساخت سازه برج در اکتبر سال 2010 میلادی شروع شده و در دسامبر سال 2011 میلادی تکمیل شد.

بنای این برج دارای معماری با ساختار ترکیبی از DNA است که در قالب طرح مارپیچی و دو گانه ساخته شده است. جنس بنای برج از فلز آلومینیوم می باشد.

برج الفبا در گرجستان

در قسمت میانی و مرکز برج یک شفت یا گذرگاه عمودی قرار گرفته که دور تا دور آن توسط دو نوار مارپیچ از بالا تا پایین احاطه شده و 33 حرف الفبای گرجی برو روی ان نقش بسته است. به همین دلیل است که نام برج الفبا را بر روی این برج قرار داده اند. بالای سازه نیز توسط یک کلاهک نقره ای رنگ بزرگ مزین شده است.

برج الفبا در گرجستان

برج الفبا در یکی از پارک های معروف شهر در نزدیکی ایستگاه دریایی این شهر و در اسکله واقع شده است. در این پارک و در کنار برج گرجستان سالانه فستیوال ها و جشنوراره های زیادی برگذار می شود و به همین جهت سالانه گردشگران بسیاری با تور باتومی به این شهر سفر کرده و به بازدید این برج می روند. برج الفبا در واقع در سواحل دریای سیاه قرار گرفته و حدود 130 ارتفاع دارد. این برج به غیر از این که یک جاذبه گردشگری محسوب می شود، نمادی است یکتا از الفبای گرجی.

آخرین ویرایش در شنبه, 27 ارديبهشت 1399 15:22
محتوای بیشتر در این بخش: « پارک آبی جینو پارادایس تفلیس