شهر قدیمی و دیدنی پوکت در تایلند

2138 دفعه

شهر قدیمی پوکت -Old Phuket Town- یکی از شهرهای بسیار شناخته شده و مشهور در تایلند است. تاریخ شکل گیری این شهر به روزهای اوج کار معدن در چند قرن پیش بر می گردد. باید گفت پیشینه این شهر به زمانی بر  می گردد که چینی ها برای ساختن آینده خود و کار در معادن قلع به این شهر آمدند. تا سال 1992 میلادی، شهر پوکت وجهه اصلی و قدیمی خود را حفظ کرده بود. اما بعد از سال 1992، دولت به نوسازی آن و ایجاد امکانات برای کمک به مردم آنجا اقدام کرد. شهر قدیمی پوکت دارای معماری از نوع اروپایی همپون انگلیس می باشد.این شهر چنان قدیمی است که قدم زدن در آن حال و هوای صد سال پیش را برای شما تداعی خواهد کرد.

در شهر قدیمی پوکت دو نوع معماری متفاوت در ساخت خانه ها استفاده شده است. یکی از آنها سبک چین و پرتغالی و دیگری چینی استعماری است. هر دو این سبک ها، جلوه شگفت انگیز و زیبایی دارند.

سبک معماری چین و پرتغالی ساختمان ها، به این گونه است که طبقه اول یا همکف به عنوان مغازه و مرکز کسب و کار و تجارت استفاده می شدند و طبقه دوم محل زندگی ساکنین بوده است. ساختمان هایی که به این سبک ساخته می شوند را خانه-مغازه نیز می نامند. این خانه های سالن های بزرگی برای پذیرایی از مهمانان دارند. در جلوی ساختمان ها و در واقع بالای درب مغازه ها نیز سقف هایی وجود دارند که برای پیاده روها ایجاد سایه می کنند. ساختمان هایی هم که به سبک چینی ساخته شده اند، به عنوان خانه های بزرگ با صندلی های قرمز نیز شناخته می شوند. این ساختمان ها توسط مردم چین و با پول هایی که از معدن قلع به دست آمده بودند، که ساخته شده بود.

شهر قدیمی و دیدنی پوکت در تایلند

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 07 اسفند 1398 15:50