زمان مناسب برای سفر به تایلند

2040 دفعه

تایلند در تمامی فصول، چیزی برای گردشگران در آستین خود پنهان کرده است. باوجود آب و هوای به شدت متغیر در تایلند اما می توانید در تمام ماه های سال به این کشور سفر کنید.

جاذبه های گردشگری تایلند

بهترین زمان برای سفر به تایلند در ماه های خنک و خشک بین نوامبر تا اوایل آوریل است. در جنوب، آب و هوا بین سواحل شرقی و غربی متفاوت است؛ سواحل غربی در ماه های زمستان آب و هوای بهتری دارد و زمانی عالی برای غواصی است. آب و هوای سواحل شرقی در بیشتر ایام سال خوب است، کمترین میزان بارندگی در این سواحل در ماه های ژانویه و فوریه و بیشترین بارندگی در ماه نوامبر اتفاق می افتد.

ماه ژانویه هوا در همه قسمت های تایلند خوب و متعادل است و احتمال بارندگی کم است. و جشن سال نوی چینی (تاریخ آن متغیر است و ممکن است در ماه‌های آینده باشد) در این ماه برگزار می شود. در ماه فوریه نیز فستیوال گل چیانگ مای به مدت سه روز برگزار می شود.

جاذبه های گردشگری تایلند

یکی از بهترین مواقعی که تایلند آب و هوای خوب و دلچسب دارد ماه مارس است. ولی در ماه آوریل، هوا به شدت عالی می شود و سیل گردشگران به این کشور راهی می‌شود. همچنین اگر به دنبال هوایی خنک، رطوبت کمتر و بارندگی کمتر در اواخر ماه هستید، ماه اکتبر، زمان خوبی برای مسافرت به این کشور است. از رویداد‌های این ماه فستیوال گیاه‌خواران است که ۹ روز کسانی که به مدت یک ماه از خوردن گوشت اجتناب کردند جشن می گیرند.در ماه دسامبر، تایلند بهترین هوای خود را دارد و شلوغ ترین زمان را می گذراند. پیشنهاد ما به شما این است که اول ماه به این کشور بروید تا پول اضافی برای مخارج کریسمس به هتل نپردازید. اگر می خواهید در  ماه های  شلوغ به تایلند سفرکنید حتما زودتر بلیط خود را رزرو کنید.

اگر قصد خرید ارزان دارید و نمی‌خواهید با انبوه جمعیت رو به رو شوید، ماه های می، ژوئن،سپتامبر  بهترین موقع است و موقعیت‌های زیادی برای خرید ارزان و گشت و گذار نه چندان گران در اختیار شما می‌گذارد.

جاذبه های گردشگری تایلند

در ماه آگوست، گزینه‌ی ساحل رفتن  منتفی است ولی جزیره ساموی همچنان بهترین گزینه ساحلی است. هوا به شدت بارانی است مخصوصا در شمال تایلند که بارندگی های سنگین خیلی متداول است.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 07 اسفند 1398 15:06