جزایر جیمزباند پوکت در تایلند

2743 دفعه

یکی از جزایر معروف در پوکت جزایر Ko Tapu معروف به جزیره جیمز باند است که در فاصله 15 کیلومتری آن قرار دارد. این مقصد برای اولین بار راه خود را بر روی نقشه های توریستی بین المللی از طریق فیلم جیمز باند به نام "مردی با تفنگ طلایی " باز نمود وعلت نام گذاری آن به جیمزباند این است که راجر مور هنر پیشه آمریکایی در دهه 1960 در این جزیره در فیلمی از سری فیلم های 007 بازی کرده است.

در این جزیره سنگی به ارتفاع ۲۰ متر قرار دارد که حدود مساحت ۲۰۰ متر آب، اطراف آن فرا گرفته است. . در قلب جزیره جیمزباند غار باشکوهی وجود دارد که توریست ها برای رسیدن به آن سوار  کایاک یا همان قایق های بادی شده و لحظات خوشی را سپری می کنند. ضمنا با گشت و گذار اطراف این جزیره صدها جزیره کوچک و بزرگ را مشاهده خواهید نمود.

یکی از ویژگی های متمایز این خلیج معروف، تعداد بی شمار صخره های سنگ آهک خالصی است که به صورت عمودی از آب سبز زمردی بیرون آمده اند.تمام مناطق اطراف این جزیره بسیار دیدنی و جذاب هستند، در مواقع پر مسافر این جزیره مملو از قایق های توریستی می گردد.

 بهترین راه برای دیدار از جزیره جیمز باند استفاده از قایق یا از سواحل کوچک واقع در کوه پینگ می باشد.جزیره ی کوه پینگ قان ( Koh Ping Ghan) نمونه دیگری از سحر و جادوی مادر طبیعت است . این جزیره پر از صخره های بلند است که دارای غارهای کوچک درون خود هستند و بسیار شگفت انگیز و سرگرم کننده اند. در ساحل شرقی پرتردد جزیره، غرفه های گوناگون فروش سوغات که عمدتا از گوش ماهی ، صدف و چوب ساخته شده اند مستقرند. این منطقه مقصدی محبوب برای قایقرانی و کایاک سواری است.

جزایر جیمزباند پوکت در تایلند

 

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 07 اسفند 1398 16:23