کاخ پترگوف سن پترزبورگ در روسیه

1944 دفعه

کاخ پترگوف یکی از دیدنیهای سن پترزبورگ در حومه شهر سن پترزبورگ و در کنار خلیج فنلاند بی تردید یکی از زیباترین مجموعه های دنیا است. پتر کبیر در سال 1711 شروع به احداث قصر به سبک کاخ ورسای فرانسه نمود. پتر کبیر فواره ها را بسیار دوست داشت و به جهت اینکه موقعیت مکانی پترگوف در نزدیکی خلیج فنلاند واقع شده است، امکان ساختن فواره در این محل زیاد بود. پترگوف از دو پارک بالا و پایین تشکیل شده است و مساحت کلی آن 117 هکتار است.

کاخ پترگوف، نگین سن پترزبورگ از طریق زمینی و دریایی با سن پترزبورگ ارتباط دارد که سفر سفر دریایی با جذابیت بیشتری همراه است. در این مکان 150 فواره و 5 آب نمای بزرگ به صورت آبشار وجود دارد وبه دلیل برخورداری از فواره های بی نظیر، در دنیا به پایتخت فواره ها شهرت دارد. این فواره ها در زمان پتر کبیر با جریان آب طبیعی و با استفاده از اختلاف سطح کار می کردند و تا به امروز نیز همانگونه به کار خود ادامه می دهند.

 در کاخ پترگوف کلیسا، آشپزخانه، حمام خانواده تزار و ده ها بنای دیگر موجود است. بسیاری از وقایع تاریخی در این قصر روی داده است. به عنوان مثال می­ توان به بازداشت خانگی کاترین کبیر قبل از رسیدن به قدرت و توطئه­ ی او برای سرنگونی پتر سوم اشاره نمود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 27 ارديبهشت 1397 09:53