کوبا کجاست؟

4046 دفعه

کشور کوبا بزرگترین جزیره دریای کارائیب در آمریکای جنوبی به شمار می آید. کوبا در محل تلاقی خلیج مکزیک با دریای کارائیب و اقیانوس اطلس است که از آب‌های شمالی خود با آمریکا، از غرب با مکزیک، از شرق با هائیتی، از شمال شرق با باهاماس و جزایر ترکز و از جنوب با جامائیکا همسایه است.

راهنمای سفر به کوبا

هاوانا پایتخت کوبا حدود ۱۱ میلیون جمعیت دارد و در سال ۱۴۹۲ توسط کریستف کلمب کشف شد. این کشور از استعمار اسپانیا و آمریکا بیرون آمده و اولین رهبر آن «فیدل کاسترو» بوده است. کوبا یکی از متنوع‌ترین فرهنگ‌ها را در منطقه کارائیب دارد که فرهنگ اسپانیایی‌ها، بردگان آفریقایی و اقوام منطقه کارائیب بر فرهنگ آن در طول سال‌ها تاثیر گذاشته است. کوبا از کشورهایی است که بالاترین سطح سواد را دارد. ۹۹/۸ درصد جمعیت این کشور باسواد هستند!

بیشتر مناطق کوبا به دلیل وزش بادهای بسامان و جریان های ساحلی گرم آب و هوای گرمسیری دارند. میانگین دمای هوا در هاوانا که بیشترین تعداد گردشگر کوبا را دارد در دی و بهمن ۲۲ درجه و در مرداد ۲۸ درجه سانتی گراد است. در این شهر دما معمولا به زیر ۱۰ درجه سانتی گراد نمی رود.

راهنمای سفر به کوبا

جاذبه های گردشگری کوبا

ساحل وارادرو یکی از معروف ترین مقاصد ساحلی کوباست. این ساحل در شبه جزیره هیکاکوس قرار دارد و درختان نخل و سواحل سفیدش گردشگران زیادی را به این محل می کشاند.

در کوبا حتما سری به هاوانا بزنید. این شهر تاریخ و فرهنگی غنی دارد. جاذبه‌های دیگر کوبا مثل پینار دل ریو (Pinar del Rio)، منطقه مشهور به تولید سیگار برگ در کوبا، سینفوئگوس (Cienfuegos) و ترینیداد (Trinidad) هستند که در سال ۱۹۸۸ در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.

هاوانای قدیم: با قدم زدن بر روی خیابان های سنگفرش و تماشای ساختمان های باروک و نئوکلاسیک به آسانی می توانید تصور کنید که کوبا در ۲۰۰ سال پیش چه ظاهری داشته است. هاوانای قدیم تکه ای از تاریخ کوباست و آنقدر جذاب است که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

 

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 27 ارديبهشت 1397 12:08