دهکده زیبای گیتورن، ونیز هلند

5293 دفعه

روستای گیتورن در کشور هلند یکی از زیباترین و معروفترین مناطق گردشگری در جهان به شمار می آید. آنچه این روستای زیبا را از میلیونها روستای موجود در جهان متمایز کرده، نبود خیابان در آن است و تمام حمل و نقل آن با استفاده از راه های آبی امکان پذیر است اطراف این روستای زیبا را دریاچه های کوچک و بزرگ پوشانده اند که زیبایی آن را دوچندان می کنند.اولین ساکنین این منطقه کشاورز بودند و در طی فعالیت خود، تعداد بی شماری شاخ بز وحشی کشف کردند. این شاخ ها متعلق به بزهایی بودند که در سال 1170 در طی سیل جان داده بودند. نام این شهر از روی شاخ بز گرفته شده (Geytenhoren) و نام امروزی (Giethoorn) شکل کوتاه شدۀ آن است.
گیتورن در گذشته شهری مخصوص پیاده رو ها بوده (ماشین ها اجازۀ تردد نداشته اند) و در هلند با لقب "ونیز شمال" یا "ونیز هلند" شناخته می شده است. علت این نامگذاری آن است که مردم در این شهر مانند ونیزِ ایتالیا، برای رفت و آمد، با قایق از کانال‌های آب عبور می‌کنند. این شهر هیچ جاده‌ای ندارد و خودروها نمی‌توانند در آن تردد کنند.در این روستا تنها وسیله نقلیه غیر از قایق، دوچرخه است و مسیرهای مخصوصی برای دوچرخه سواران در نظر گرفته شده است. کانال های این دهکده در طی روز بسیار شلوغ هستند پس صبح زود زمان مناسب تری برای بیرون رفتن و گشت و گذار می باشد. گیتورن بسیار آرام است و سروصدای خودرو و موتور در آن شنیده نمی‌شود به آمستردام، شهر معروف این کشور نیز نزدیک است
این دهکده خصوصا بعد از سال 1958 معروف شد؛ یعنی بعد از زمانی که کارگردان هلندی، برت هانسترا، کمدی معروف فانفار (Fanfare) را در آن شهر بر روی صحنه برد. به همین دلیل گیتورن یک شهر توریستی شناخته شده در سطح بین المللی است که در هلند واقع شده است.

 دهکده زیبای گیتورن، ونیز هلند

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین ویرایش در شنبه, 17 خرداد 1399 14:16
محتوای بیشتر در این بخش: باغ گل کوکنهوف(Keukenhof) در هلند »