غار میمون ها در مالزی

1853 دفعه

یکی‌ از مراکز توریستی مالزی باتو کیو یا غار میمون ها است. این مکان از اماکن مقدس هندو هاست با پله های بسیار و منظره زیبا با یک مجسمه بزرگ از الهه ای هندو و چند معبد کوچک. بعد از بالا رفتن و پشت سر گذاشتن 272 پله به غار خواهید رسید.غار میمون ها که در سال  1881  میلادی  به  وسیله  یک  جستجوگر آمریکایی کشف شد، در شمال  شهرکوالالامپور و درحدود 11 کیلومتری  مرکز  آن واقع گردیده است. يك تپه از سنگ آهك كه غار هاي زيبايي رو درون خودش جا داده  است. اين تپه در واقع نام خود را از سونگاي باتو يا رودخانه ي باتو كه در گذشته هاي دور در منطقه جريان داشته گرفته است . همچنين غار هاي اين مجموعه نام خود را از روستاهاي مجاور تپه گرفته اند .

غار میمون ها در طول دوران استعمار به عنوان یک منطقه تفریحی و پس از آن مخفیگاهی  برای کمونیست ها  بود  و  امروزه  به  عنوان  محل مهمی  برای  عبادت، پرستش  و تجمع هندوها  است.

این مکان صخره ای شامل 3 غار آهکی است که اصلی ترین آن ها در انتهای پله هاست و معبد اصلی در آن قرار گرفته. به محض ورود به غار،میمون ها از شما استقبال می کنند. گفته شده كه سنگ هاي آهكي اين تپه 400 ميليون سال قدمت دارند . بعضي از ورودي هاي غار توسط قبيله هاي بومي منطقه به عنوان پناهگاه استفاده مي شده . درست است كه غار میمون ها در مالزي قرار دارد اما اين مجموعه در واقع يك زيارتگاه هندي در خارج از هند است . اينجا نقطه ي كانوني جشنواره ي هندو ها در مالزي محسوب مي شود .

اگر قصد غذا دادن به میمون ها در مسیر  را دارید نگران نباشید، از مغازه های پایین پله ها هر نوع خوراکی اعم از بادام زمینی ،موز و....  را می توانید برایشان بخرید!غذا دادن به میمون ها از نزدیک، تجربه ی هیجان انگیزی است.

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 27 ارديبهشت 1397 11:34