راهنمای سفر به لبنان

950 دفعه

جغرافیای لبنان

جمهوری لبنان، کشوری در غرب آسیاست که از غرب با دریای مدیترانه، از شمال و شرق با سوریه و از جنوب با اسرائیل هم‌مرز است.
لبنان سرزمینی کوهستانی است و مناطق ساحلی آن بخش مهمی از صنعت کشاورزی این کشور را تشکیل می‌دهند.

 

آب و هوای لبنان

کشور لبنان آب‌وهوای مدیترانه‌ای دارد، نواحی ساحلی زمستان های سرد و بارانی و تابستان های گرم و شرجی را تجربه می‌کند و مناطق کوهستانی در زمستان سرد و برفی، و تابستان های گرم و خشک دارد.

دین و زبان لبنان

60٪ از جمعیت لبنان مسلمان و ۴۰ درصد مسیحی هستند که غالباً مارونی، ارتدوکس یونانی، کاتولیک یونانی، کلیسای آشوری و ارضی می‌باشند.
زبان رسمی لبنان عربی است اما زبان فرانسه نیز تکلم می‌شود.

اقتصاد لبنان

واحد پول لبنان لیره می‌باشد، کمبود مواد خام صنعتی و وابستگی محض به کشورهای عربی برای تهیه نفت باعث شده است تا لبنان نتواند فعالیت های اقتصادی چشمگیری داشته باشد، همچنین جنگ داخلی در سال 90-1975، و جنگ لبنان-اسرائیل در سال 2006 اقتصاد این کشور به خصوص در بخش جهانگردی را متزلزل ساخت.

پایتخت لبنان

بیروت بزرگترین شهر و پایتخت لبنان و ازبندرهای برجسته شرق دریای مدیترانه محسوب می‌شود. روشه یا صخره‌های کبوتر، حمام‌های رومی، غار جعیتا، موزه سورساک، غواصی و تفریحات دریایی از جاذبه های شهر بیروت هستند.

بیروت


جاذبه های گردشگری لبنان

بعلبک

گنجینه‌های باستان‌شناسی، معبد باستانی باکوس، معبد ژوپیتر و طبیعت بکر مزارع تانایل از جاذبه های گردشگری شهر بعلبک محسوب می‌شوند.

بعلبک


غار جعیتا

این غار در 20 کیلومتری بیروت واقع شده که شامل یک غار بالایی و یک غار پایینی است که بازدید از غار پایینی تنها با قایق امکان‌پذیر است.

غار جیتا


فارایا

روستای فارایا علاوه بر آثار باستانی شامل تفریحات کوهستانی نیز هست، پیست اسکی و امکانات مدرن فارایا باعث جذب گردشگر به این منطقه می‌شود.

فارایا


کاخ بیت الدین

کاخ بیت الدین شاهکار معماری قرن 19 میلادی است که بسیار خاص و هیجان‌انگیز است.

کاخ بیت الدین


طیرسور

منطقه باستانی طیرسور که پیست اسب دوانی رومیان باستان و گورستان‌های قدیمی آن دوره بوده، در سال 1984 به فهرست میراث جهانی یونسکو افزوده شد.

طیرسور


دیرالقمر

صومعه ای برای آرامش ماه در این روستا وجود دارد که بازدید از آن خالی از لطف نیست.

دیرالقمر


شهر صیدا

خیابان باستانی فنقی‌ها در جنوب شهر صیدون واقع شده که قلعه های تاریخی، موزه صابون، مسجد و مناطق باستانی باعث جذب گردشگران به این شهر می‌شود.

شهر صیدا

 

آخرین ویرایش در شنبه, 29 ارديبهشت 1397 11:53
محتوای بیشتر در این بخش: « شهر زیبای جونیه در لبنان