راهنمای سفر به هند

701 دفعه

جغرافیای هند
اقیانوس هند، جنوب غربی و جنوب شرقی کشور هند را احاطه کرده است، هند از شمال غربی با پاکستان، از شمال شرقی با چین و نپال و از سمت شرق با بنگلادش و میانمار هم مرز است.


آب و هوای هند
آب و هوای هند بسیار متنوع می‌باشد، کوهستان های آن همیشه پوشیده از برف هیمالیاست در حالی که غرب این کشور کویری و خشک است.
آب و هوای هند تحت تاثیر هیمالیا و صحرای تار قرار دارد، از دسامبر تا فوریه سرد و خشک، از مارس تا مه گرم و خشک، از ژوئن تا سپتامبر بارندگی و ماه های اکتبر و نوامبر معتدل است.
دین و زبان مردم هند
زبان رسمی هند، زبان هندی است که این زبان برگرفته از کریبولوی و اردو و سانسکریت است.
ادیان مختلف و فرقه های مذهبی گوناگونی در هند وجود دارد اما 80.5٪ پیرو آئین های هندو، 13.4٪ مسلمان، 2.3٪ مسیحی، 1.9٪ پیرو سیک، 0.8٪ بودا، 0.8٪ پیرو جین و 0.4٪ پیرو بقیه مذاهب هستند.
زادگاه آئین بودا، هندوستان بوده که امروزه این آئین جزء اقلیت های هند به شمار می‌رود.

راهنمای سفر به هنداقتصاد هند
واحد پول رسمی این کشور روپیه است، به رغم وجود میلیون ها فقیر در هند که حتی غذایی برای خوردن ندارند، اقتصاد این کشور چهارمین اقتصاد بزرگ جهان است.
چین بزرگ‌ترین شریک تجاری هند است و با توجه به پیشرفت های اقتصادی هند، کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که تا سال 2020 هند سومین کشور صنعتی جهان پس از آمریکا و چین باشد.
پایتخت هند
دهلی پایتخت و دومین کلانشهر هند است که در ناحیه مرکزی نیمه شمالی هند و در ساحل غربی رود یامونا واقع شده و مساحتی بالغ بر 1483 کیلومتر مربع دارد.
در شهر دهلی اماکن تاریخی و گردشگری متعددی وجود دارد که باعث جذب گردشگران می‌شود.

دهلیجاذبه های گردشگری هند
مرداب های کرالا
مرداب های کرالا زیستگاه گونه های منحصر بفرد آبزیان از جمله خرچنگ، قورباغه، پرندگان آبی و حیواناتی مانند سمور دریایی و لاک پشت است.

مرداب های کرالاقصر دریاچه
این قصر یک هتل 5 ستاره است که در دریاچه پیچولا واقع شده به طوری که مهمانان با قایق از اسکله به این هتل منتقل می‌شوند.

قصر دریاچهمعبد ویروپاکشا
معبد ویروپاکشا در شهر هامپی واقع شده، این معبد در قرن هفتم قبل از میلاد که یک مقبره کوچک بود تا کنون که به مجتمعی بزرگ تبدیل شده، بی وقفه مورد استفاده قرار گرفته است.

معبد ویروپاکشاپالولم
پالولم زیباترین بندر طبیعی هند محسوب می‌شود که توسط پرتگاه های بلند اطرافش احاطه شده و به دریایی آرام و ساکن با شیب کند منتهی می‌شود.

پالولمپارک ملی کانها
پارک ملی کانها زیستگاه ببرهای هند است، جنگلهای باشکوه بامبو و دشت‌های سرسبز آن، این پارک را به یکی از جاذبه های هند تبدیل کرده است.

پارک ملی کانهاهارماندیر صاحب (معبد طلایی)
ساخت این معبد توسط استاد راماداس جی در قرن ۱۶ آغاز شد، و در قرن 19 ماهاراجه رانجیت سینگ، طبقات فوقانی آن را با طلا پوشاند.
همچنین معبد هارماندیر صاحب توسط دریاچه ای کوچک احاطه شده که همین امر نیز به زیبایی آن افزوده است.

هارماندیر صاحب (معبد طلایی)جایسالمر
جایسالمر شهر صحرایی بزرگی است که در منطقه راجاستان و نزدیک مرز پاکستان واقع شده است، با وجود ازدحام توریست و سروصداهای وسایل نقلیه، این شهرهمچنان جاذبه های خود را حفظ کرده است.

جایسالمرغارهای آژانتا
قدمت غارهای آژانتا به قرن دوم پیش از میلاد بازمی‌گردد، شهر آئورانگ آباد راه ورود غارهای آژانتا و همچنین غارهای شگفت انگیز الورا می‌باشد.

غارهای آژانتاشهر واراناسی
واراناسی یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان است که در سواحل رود گنگ واقع شده و شهری مقدس برای بودایی‌ها، هندوها و جین ها محسوب می‌شود. واراناسی متجلی بهترین و بدترین جنبه های هند بوده، شاید صحنه‌ی ادای قربانی زائران در رود گنگ و کنار معابد می‌تواند تاثیرگذارترین صحنه باشد.

شهر واراناسی
تاج محل
تاج محل یکی از شاهکارهای معماری موقال و از بزرگ‌ترین جاذبه های توریستی هند به شمار می‌رود.
علاوه بر آرامگاه گنبدی مرمر سفید، شامل چندین ساختمان زیبای دیگر، حوض های بزرگ و باغ های وسیع زینتی نیز می‌باشد.

تاج محل

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 16 بهمن 1398 14:02