شهر متیئورا، بهشت های آسمانی یونان

3229 دفعه

مردم یونان این مکان را "بهشت های آسمانی" می نامند و این به خاطر شکل صخره هایی است که حدود 60 میلیون سال پیش در اینجا بوجود آمده اند. معابد بی‌نظیری بر راس صخره‌هایی ساخته شده‌اند که در اثر زمین‌لرزه و شرایط آب و هوایی به این شکل درآمده‌اند، همچنین فرسایش‌هایی که در درون غارهای این نواحی رخ داده باعث کشف رادیوکربن‌هایی شده است که وجود انسان‌های اولیه در 50 هزار سال پیش را اثبات می‌کنند، این نواحی حقیقتا بی‌مانند هستند.

کلیساهای ارتدکس های شرقی برای یونانیان اهمیت ویژه ای دارند و بعد از کوه آتوس در رده ی دوم اهمیت قرار می گیرند. شهر متیئورا (Metéora) جزو میراث جهانی یونسکو می باشد و شهر کالامباکا در مجاورت آن واقع شده است.
صومعه ی مقدس وارلام
وارلام دومین معبد بزرگ در شهر متیئورا می باشد که در سال 1541 ساخته شد و در 1548 تزئینات نمای آن به اتمام رسید. این کلیسا به تمام قدیسین جهان تقدیم شده و به سبک کلیساهای آتنی ساخته شده (مربعی که با یک صلیب به 9 قسمت مساوی تقسیم شده و شامل یک گنبد بزرگ و گروه کر می باشد) و سالن اصلی آن نیز در زیر طاقی بسیار عظیم و زیبا جای گرفته است؛ تزئینات این سالن نیز در سال 1566 کامل شد. نواحی اطراف این کلیسا در ماه های بارانی چشم اندازی تماشایی و زیبا دارند.
صومعه‌ی مقدس سنت باربارا
این بنا در قرن 16 میلادی ساخته شد و در 1560 تزئینات آن کامل گردید، آب و هوای این ناحیه در تابستان‌ها بسیار گرم و در زمستان‌ها بسیار سرد می‌باشد، در ماه‌های بارانی هم رطوبت بالایی دارد، حیاط و باغچه‌های این صومعه به زیبایی ساخته و پرداخته شده‌اند.
صومعه‌ی بزرگ متیئورون
این صومعه بزرگ‌ترین صومعه‌ی متیئورا می‌باشد که در اواسط قرن 14 میلادی ساخته شد و در سال‌های 1483 و 1552 مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت.امروزه این کلیسا به عنوان اصلی‌ترین موزه‌ی شهر مشغول به کار می‌باشد، کلیسای کاتولیکون به افتخار عید تجلی عیسی مسیح در قرن 14 میلادی ساخته شد.
صومعه ی مقدس سنت نیکولاس آناپاساس
این کلیسای کوچک در قرن 16 میلادی ساخته شد و توسط نقاش معروف شهر کرت، تئوپانیس استرلیتزاس، در سال 1527 تزئین شد.
شهر متیئورا

 

 

 

 

آخرین ویرایش در شنبه, 17 خرداد 1399 13:37