غار رید فلوت در چین

1162 دفعه

 

در میان طبیعت بی نظیر و دیدنی چین، غارهای فوق العاده ای وجود دارند که برخی از آن ها به شهرت جهانی رسیده اند از جمله این غارها غار رید فلوت (reed flute) است که توسط گروهی پناهنده که در‌ حال فرار از دست نیروهای ارتش ژاپن بودند، کشف شده است. این غار که به نام "کاخ هنرهای طبیعی" شناخته می‌شود در شمال غرب چین واقع شده است. طبق افسانه‌ها، نام رید فلوت از این باور نشأت می گیرد که دهانه غار می تواند نی را تبدیل به فلوت کند.

 

غار رید فلوت در چین

در واقع این غار از تعداد زیادی استالاگمیت، استالاکتیت و صخره‌هایی با اشکال مختلف و شگفت‌انگیز تشکیل شده و به‌ دلیل رشد متراکم نی‌های مورد استفاده در ساخت فلوت در اطراف غار نام آن ‌را نی فلوت (Reed Flute) گذاشته‌اند.

ستون‌های زیبای غار رید فلوت (Reed Flute) در طول میلیون ها سال چکیدن آب از سقف این غار ایجاد شده و نورپردازی فوق العاده در این غار سبب شده تا جلوه‌های بصری بیش از پیش خود را نشان دهد.

غار رید فلوت در چین

بر اساس اطلاعات موجود، غار باستانی رید فلوت قدمت 180 میلیون ساله دارد و در شهر گویلین استان گوانگزی چین به یکی از جاذبه های موفق گردشگری تبدیل شده است.

وجود تعداد زیادی طاقدیس، ناودیس و ستون‌های سنگی، پره سنگ و گل سنگ که درخشان هستند و مانند چراغ‌های رنگارنگ زرق و برق خیره کننده ای را ایجاد کرده اند، زیبایی های شگفت انگیزی را به وجود آورده که انسان را مبهوت خود می کند.

غار رید فلوت در چین

همچنین این غار۷۰ کتیبه سنگی مربوط به سلسله تانگ در خود جای داده است ورودخانه زیرزمینی یکی دیگر از جذابیت ها و شگفتی های این غار است که طولی نزدیک به 240متر دارد.

غار رید فلوت در چین

گشتن در این غار رنگی و شگفت انگیز حدود یک ساعت زمان نیاز دارد و یک تجربه فراموش‌نشدنی و رویایی برای هر انسان ماجراجویی ایجاد میکند.غار رنگی چین در تمام طول سال باز است. با یک اتوبوس از گویلین می‌توانید به غار برسید.
همچنین سرویس اتوبوس رایگانی نیز به مقصد غار وجود دارد.

 

آخرین ویرایش در یکشنبه, 08 دی 1398 16:08