جاذبه های گردشگری سائوپائولو

2010 دفعه

سائوپائولو پر جمعیت ترین ایالت کشور برزیل و بزرگترین شهر این کشور، مرکز قدرت اقتصادی برزیل هم هست. سائوپائولو مقصدی رویایی برای کسانی است که دنبال گشت و گذار در شهرهای بزرگ و زندگی شبانه و شب نشینی هستند.  سائو پائولو پایتخت ایالتی به همین نام در برزیل، با حدود ۲۰ میلیون نفر جمعیت و آسمان‌خراش‌های بسیار زیاد، بزرگترین شهر آمریکای جنوبی به شمار می‌رود. حتی شهری همچون نیویورک هم با وجود جمعیت ۸ میلیون نفری خود در برابر این شهر، کوچک به نظر می‌رسد.

جاذبه های گردشگری برزیل

 سائو پائولو به طور کلی هم گران محسوب می شود و هم ارزان و مقرون به صرفه، چرا که طیف وسیعی از قیمت‌ها را برای گردشگران فراهم کرده است. این شهر بزرگ‌ترین مرکز تجارتی در تمام برزیل محسوب می‌شود. بخش بزرگ صنعت هم در این شهر قرار دارد و جالب است بدانید بیشترین آب پرتغال دنیا را این شهر تولید می کند! تعداد خانه های هنر و گالری ها، غذاهای لذیذ و جذابیت های فرهنگی و طبیعی در کنار مردمانی بسیار خونگرم و صمیمی، بخش کوچکی از جذابیت های این شهر را تشکیل می دهد.

از جاذبه های سائوپائولو می توان به ساختمان اپرا (Municipal Theatre of São Paulo) اشاره کرد که یکی از سمبل های شهر سائوپائولو در دنیاست، ساختمانی که در سال ۱۹۱۱ تکمیل شد و جدا از جنبه ی تاریخی اش، معماری بسیار زیبایی هم دارد.

جاذبه های گردشگری برزیل

دیگر جاذبه ی این شهر، کلیسای جامع سائوپائولو (Sao Paulo Cathedral) می باشد .این کلیسای باشکوه یکی از شاهکارهای نئوگوتیک است که در آن از جزییات بسیار زیادی کمک گرفته شده است  و ساخته شدن و تکمیل آن از سال ۱۹۱۳ تا ۱۹۶۷ طول کشید. این کلیسا ظرفیت نگهداری ۸۰۰۰ نفر را در خود دارد. قرارگیری کلیسای جامع در منطقه ی تاریخی سائوپولو می تواند یک شروع خوب برای گشت و گذار در منطقه ی قدیمی شهر باشد.

یکی از مهمترین خیابان‌های سائو پائولو که میزبان چندین موسسه‌ی مالی اقتصادی و جاذبه‌ی توریستی خوب است خیابان پائولیستا می باشد.خیابان پائولیستا را میتوان یکی از مشهورترین خیابان های برزیل دانست که در شهر سائوپائولو قرار گرفته است. این خیابان دیدنی های بسیار زیادی دارد که موزه ی هنر یکی از آنهاست. موزه هنر یکی از اولین موزه های هنری در سرتاسر قاره ی آمریکا است که روی هنر هنرمندان قرن بیستمی متمرکز شده است. آثار هنرمندان بزرگی مثل ون گوگ، ماتیسه، رنویر، پیکاسو و مجسمه ها و تندیس هایی از دگاس، در آن نگهداری می شود. 

جاذبه های گردشگری برزیل

گردش در خیابان پائولیستا، لذت غذای خیابانی،  صنایع دستی، وسایل آنتیک را می توان در یکشنبه های هر هفته تجربه کرد. این خیابان معمولا در تمام طول روز شلوغ است، که همین موضوع آن را تبدیل به مکانی عالی برای قدم زدن و داشتن حس و حالی شبیه مردم این شهر کرده است.

همچنین باغ وحش سائوپائولو یک باغ وحش بسیار بزرگ است که در جنوب شهر سائوپائولو قرار گرفته است و در آن بیشتر از ۳۲۰۰ گونه حیوان زندگی می کند. این باغ وحش بزرگ ترین باغ وحش کشور برزیل است و گونه ای ببر به نام ببر سفید در آن وجود دارد که از کمیاب ترین گونه های روی زمین است.

 

برای مشاهده مطالب و تصاویر گردشگری به  کانال راهنماسفر مراجعه کنید.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 26 ارديبهشت 1397 11:55