آبشار گله خانه ( کله خانه)در ابهر

1036 دفعه

شهرستان ابهر باوجود موقعیت جغرافیایی کوهستانی، دارای جاذبه‌های طبیعی بسیار زیبا و چشم نوازی است که می‌تواند برای مسافران بسیار جذاب باشد. از جمله این جاذبه های طبیعی آبشاری زیبا به نام آبشار گله خانه است که در دره ای بسیار سرسبز و زیبا قرار داشته و هر کسی را به وجد می آورد.

آبشارگله خانه در 15 کیلومتری شمال شرق ابهر و در مسیر ییلاق مرشون(مرچین) واقع شده است. برای رسیدن به این آبشار زیبا باید از ابهر به سمت رشت و روستای کله خانه حرکت کنیم ، مسیر دسترسی به آبشار از ميان باغات پربار و درختان سرسبز منطقه میگذرد که در آن ميان درختان بلند سپيدار و گردو، جلوه خاصي دارند . تقريبا يک کيلومتر مانده به روستاي مرشون،يک راه انحرافي خاکي در کنار جاده مي باشد که به روستا و آبشار گله خانه منتهي مي شود.
بعد از طی این مسیر زیبا و گذشتن از روی رودخانه ای خروشان به روستای گله خانه میرسیم ، با حرکت در امتداد رودخانه و به سمت پايين آبشار ابهر با ارتفاع 30متر و عرض 1.30 متر مشاهده میشود.
به بالای آبشار میرسیم ، جایی که آب از آن بالا به سمت پایین روان است و میتوان از آن بالا عظمت آبشار را به خوبی درک کرد.
همچنین اگر از یک مسیر نسبتا طولانی به پایین آبشار بروید به حوضچه ای می رسید که میتوانید در آن تنی به آب بزنید و از خنکای آن لذت ببرید.

آخرین ویرایش در دوشنبه, 24 ارديبهشت 1397 15:46