دشت دریاسر در مازندران

2128 دفعه

دشت دریاسر یکی از زیباترین مناطق ایران به شمار می­رود و در منطقه دوهزار استان مازندران قرار دارد. این دشت دارای کوه های بلند و بکر، یخچال های طبیعی، چشمه های فراوان و از همه مهمتر گل های زرد رنگ بابونه است که زیبایی منطقه را دوچندان کرده است  

دشت دریاسر دشتی وسیع در جنوب شهر تنکابن، در حقیقت مرزی است که پوشش سرسبز جنگل های شمال ایران را به پوشش برفی و یخچالی کوه الموت متصل می کند. این دشت در ارتفاع دوهزار متری از سطح دریا قرار دارد و الموت بلندترین کوهی است که از سمت جنوب، دشت را احاطه کرده است.

به خاطر موقعیت جغرافیایی  ویژه ی این منطقه ، می توان در فصول مختلف مناظر کم نظیری را در آن مشاهده کرد.

 دشت در فصل بهار بسیار خوش آب و هوا است و سطح آن پر از گلهای زرد رنگ بابونه می‌شود که بر زیبایی دشت می­افزاید. در کف دشت ده ها چشمه جوشان وجود دارد و آب از میان سبزه ها به بیرون می جوشد بطوریکه در فصل بهار یافتن خشکی در دشت دشوار است. همچنین رودخانه پر آبي از وسط اين دشت جاريست و از ارتفاعات سيالان سرچشمه مي گيرد که دشت را بطور خيره کننده اي زیبا می­کند . در فصل تابستان روزها بسیار گرم و شب ها سرد است، در فصل پاییز هم تقریبأ همیشه بارانی است، در این فصل میلیون ها برگ سطح زمین را همچون فرشی رنگارنگ می­پوشانند. در فصل زمستان به دلیل کوهستانی بودن منطقه هوا بسیار سرد است.

از دیگر جاذبه های این منطقه در صورت ابری نبودن هوا مشاهده شهاب سنگ هاست که نور بسیار زیادی دارند و دشت را روشن میکند.

همه ساله در ارديبهشت ماه و همزمان با روييدن ميليون ها گل زرد رنگ، گروه هاي کوهنوردي از سراسر ايران در اين منطقه همايش هاي کوهپيمايي برگزار مي کنند و ازين رو اين منطقه بي نظير را بهشت ارديبهشت ايران مي نامند.

برای مشاهده مطالب و تصاویر گردشگری به  کانال راهنماسفر مراجعه کنید.

آخرین ویرایش در دوشنبه, 24 ارديبهشت 1397 13:40