دریاچه برم فیروز در استان فارس

2161 دفعه

دریاچه برم فیروز در فاصله پانزده کیلومتری از شهرستان سپیدان استان فارس قرار دارد. این دریاچه در ارتفاع 3350 ارتفاعات برم فیروز واقع شده که این دریاچه در فصول گرم سال و با آب شدن برفها تشکیل می شود. برم در لغت به معنی محل جمع شدن آب میباشد.
در بهار و تابستان در مجاورت این دریاچه می توان سبزه زاری زیبا را کنار سفیدی برف مشاهده نمود. دریاچه ای پر آب در یک طرف ، برف زیبایی که نیمی از دور دریاچه را سفید کرده است و در کنار نیمی دیگر از دریاچه گل و سبزه وجوی های کوچک که از دریاچه منشا گرفته اند و همچنین کوه های اطراف پوشیده از برف ، همه و همه منظره های زیبایی را بوجود می آورند. این منظره زیبا در فصل زمستان به دلیل وجود برف بسیار، کاملا نامشخص و یخ زده می باشد. در طول زمستان منطقه و دریاچه با ارتفاعي در حدود 3500 متر ازسطح دريا بدليل سرماي زياد پوشيده از برف است.براي ديدن آن اواخر ارديبهشت تا اواخر خرداد پيشنهاد ميشود تا زیبائي هاي طبيعت را بتوان بشتر نظاره گر بود.
شهرستان «سپیدان» با مرکزیت اردکان را بی تردید می توان بهشت دل انگیز جنوب ایران خواند. سپیدان واقع در شمال غربی استان فارس است؛ شهری با آب و هوای خنك و معتدل در تابستان است و در زمستان ها سرد می­باشد. درياچه برم فيروز يكي از نقاط ديدني استان فارس است كه ديدن آن براي كساني كه توانائي يك كوه پيمائي نيمه سبك و 1 ساعته را دارند خالي از لطف نيست و این مشکل را به خاطر افزایش سریع ارتفاع و شیب بسیار زیاد آن بایستی به خود متحمل شد.

 

 

آخرین ویرایش در یکشنبه, 23 ارديبهشت 1397 15:09