ساحل نقره ای جزیره هنگام

3464 دفعه


جزیره هنگام از جزیره های کوچک ایران است، که به شکل مخروط ناقصه‌ای در کرانه های جنوبی جزیره قشم قرار دارد و دارای معادنی از قبیل نمک، خاک و سرب است.
از جاذبه های شگفت انگیز جزیره هنگام، می‌توان به دلفین ها، آهوها، خاردم مصری، سواحل ناب، کشتی به گل نشسته پرتقالی و از همه مهم‌تر و جذاب تر ساحل ماسه ای نقره ای جزیره هنگام اشاره کرد.

 

ساحل ماسه ای نقره ای جزیره هنگام


چگونگی ساحل ماسه ای نقره ای جزیره هنگام:
در بین ماسه ها‌ی این ساحل، ذرات درخشانی  به چشم می‌خورد که از نوع کانی براق است، به همین دلیل نام آن را ساحل ماسه ای نقره ای گذاشته اند.
زمانیکه نور خورشید به این ذرات می‌خورد، نور زیبایی منعکس می‌شود که بسیار خیره کننده است و از زیبایی ها جزیره محسوب می‌شود. اما جالب است بدانید که این ساحل به قدری زیباست که هم می‌تواند در روز و هم در شب بسیار دل انگیز و خیره کننده باشد.

ساحل نقره ای جزیره هنگام زمانی که امواج به ساحل می‌رسند و با ذرات نورانی آمیخته می‌شوند درخشندگی خاصی پیدا می‌کنند که بسیار خیره کننده است این درخشندگی تا مدتی روی ماسه ها به جا می‌ماند و کم کم از بین می‌رود.
اما مسئله مهم این است که این ساحل زمانی زیبا و خیره کننده است که دست خورده نشود اما متأسفانه بعضی افراد ذرات نقره‌ای را از روی این ماسه ها جدا می‌کنند که از زیبایی این ساحل می‌کاهد.


دلیل این درخشندگی:
شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که دلیل این درخشندگی چیست!
طبق بررسی هایی که دانشمندان علوم دریایی انجام داده اند دریافتند که این درخشندگی ناشی از فیتوپلانکتون های دریایی است (فیتوپلانکتون ها موجودات ریزی هستند که با چشم غیر مسلح دیده نمی‌شوند و بر اساس ویژگی های زیست بومی شان طبقه بندی می‌شوند.) اگر تعداد بسیار زیادی از این موجودات در آب تجمع داشته باشند، به خاطر داشتن سبزینه آب را به رنگ سبز در می‌آورند.

ساحل ماسه ای نقره ای جزیره قشم


گردشگری در ساحل نقره ای:
امروزه بسیاری از مسافران و گردشگران از این ساحل بسیار زیبا بازدید می‌کنند اما به دلیل اینکه بخشی از این ساحل به خاطر رفت و آمدهایی که مسافران داشته‌اند آسیب دیده، رفتن به داخل این ساحل ممنوع شده است تا این ساحل بتواند زیبایی خود را حفظ کند.

ساحل نقره ای جزیره قشم

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 16 بهمن 1398 14:06