راهنمای سفر به اسپانیا

780 دفعه

جغرافیای اسپانیا
کشور پادشاهی اسپانیا، در جنوب غربی اروپا قرار دارد، که از شمال شرقی با کشور فرانسه، از شمال با اقیانوس اطلس، از غرب با پرتقال، از جنوب شرقی با دریای مدیترانه همسایه است.
بزرگترین فلات اسپانیا مستا سنترال نام دارد که در قلب اسپانیا واقع شده‌است. همچنین چندین رودخانه بزرگ در اسپانیا وجود دارد از جمله رودخانه‌های تاقوس، ایبرو، دورو، گوادیانا و گوادالکیویر


آب و هوای اسپانیا
سه اقلیم در اسپانیا وجود دارد: اقلیم مدیترانه‌ای، اقلیم نیمه خشک و اقلیم اقیانوسی.
آب و هوای جنوب اسپانیا مثل شهرهای مادرید، سویا و قرطبه تابستان های گرمی دارند، دمای منطقه کاستا براوا در ایالت کاتالونیا همچنین سواحل اقیانوس اطلس که شامل مناطق سن‌ سباستین تا لاکرونیا است، خنک‌ترین مناطق اسپانیا محسوب می‌شوند.
دین و زبان اسپانیا
در اسپانیا مذهب کاتولیک تنها مذهبی است که به طور رسمی آموزش داده می‌شود، در مجموع 71٪ مسیحی کاتولیک، 24٪ بی‌دین و سایر مذاهب 2.7٪ از جمعیت را تشکیل می‌دهند.
زبان رسمی این کشور اسپانیایی است، هرچند اسپانیا کشوری چند زبانه است و طبق قانون اساسی از فرهنگ و رسوم و زبان تمام مردم محافظت می‌کند.
زبان های دیگری نیز در اسپانیا تکلم می‌شود مانند: زبان باسکی، زبان کاتالان، زبان گالیسی و زبان اکسیتان.
اقتصاد اسپانیا
واحد پول اسپانیا یورو می‌باشد، شرکت‌های اسپانیایی در زمینه‌های گوناگونی فعال هستند. ایبردرولا از بزرگ‌ ترین شرکت های فعال در زمینه انرژی های برگشت پذیر، شرکت‌های تلفونیکا، ابنگوا و... در زمینه فناوری اطلاعات، شرکت کونستروکسیونس‌ای در صنعت راه آهن و ترابری، شرکت ایندیتکس در زمینه نساجی، شرکت ریسول در پتروشیمی، از مهم‌ترین شرکت های اسپانیا محسوب می‌شوند.
۵۰ درصد حجم کل صادرات مربوط به این بخش از کشاورزی است که شامل انگور، پنبه، چغندرقند، سیب زمینی، حبوبات، زیتون، انبه، توت‌فرنگی و ... می‌شود.
صنعت گردشگری اسپانیا دومین رتبه جهان را دارد، اقلیم، آثار تاریخی، موقعیت جغرافیایی و امکانات رفاهی اسپانیا باعث شده تا صنعت گردشگری، منبع درآمد ثابتی برای این کشور باشد.
پایتخت اسپانیا
مادرید یک بخش خودمختار همچنین پایتخت و بزرگ‌ترین شهر اسپانیاست، مادرید در فلات اسپانیا واقع شده و پس از لندن و برلین سومین شهر بزرگ اتحادیه اروپاست.
مکان های دیدنی مادرید عبارتند از: کاخ سلطنتی، موزه ال پرادو، موزه موم، پارک رتیرو، طاق پیروزی، معبد دبود و...
جاذبه های گردشگری اسپانیا
قصر سلطنتی مادرید
قصر سلطنتی مادرید اقامتگاه رسمی پادشاهان اسپانیا بوده و همچنین محلی برای برگزاری جشن ها و مراسم.

قصر سلطنتی مادریدلاکونچا
شهر ساحلی لاکونچا با مناظر زیبای ساحلی، موج سواری و انواع تفریحات ساحلی باعث جذب گردشگران از سراسر دنیا می‌شود.

لاکونچا قنات سگویا
قنات باستانی سگویا از 24000 بلوک عظیم گرانیت ساخته شده و آب یک مسیر 16 کیلومتری را انتقال می‌دهد، قنات سگویا از دوران رومی ها به جامانده و پس از گذشت سالیان دراز هنوز تامین کننده آب شهر است.

قنات سگویاکوئنکا
شهر کوئنکا در قسمت های تند شیب دار کوه قرار دارد و بسیاری از خانه ها بر لبه صخره ساخته شده، این شهر نمونه خاصی از شهرهای قرون وسطایی است.

شهر کوئنکاایبیزا
جزیره ایبیزا یکی از جزایر دریای مدیترانه، و از محبوب‌ترین سواحل اروپاست.

جزیره ایبیزاساگرادا فامیلیا
کلیسای ساگرادا فامیلیا در بارسلونا از بزرگ‌ترین کلیساهای قرون وسطی می‌باشد.

کلیسای ساگرادا فامیلیاکاخ ال اسکوریال
کاخ ال اسکوریال مرکز سیاسی امپراطوری اسپانیا در زمان حکومت شاه فیلیپ دوم بود اما امروزه به عنوان صومعه، موزه، قصر سلطنتی و مدرسه استفاده می‌شود.

کاخ ال اسکوریالمسجد کوردوبا
ستون ها و آرک های خیره کننده این مسجد شهرت دارد، مسجد کوردوبا ابتدا یک معبد رومی بوده است.

مسجد کوردوبا
مسجد الحمراء
مسجد الحمراء در جنوب اسپانیا، در قرن چهاردهم به عنوان دژ و قصر بنا شد که امروزه یکی از اماکن توریستی اسپانیا محسوب می‌شود.

مسجد الحمراء

آخرین ویرایش در سه شنبه, 05 شهریور 1398 15:30