کاخ سلطنتی مادرید در اسپانیا

3328 دفعه

کاخ سلطنتی مادرید یکی از دیدنیهای مادرید در اسپانیا است که از مهمترین سمبلهای شهر مادرید می باشد که در خیابان بیلن در ناحیه غربی مرکز شهر و شرق رودخانه مانزانارس واقع شده است. در شب کریسمس 1734 آتش سوزی مهیبی گریبان قصر را گرفت و به کلی آنرا ویران کرد. از سال 1734 تا 1755 به دستور فیلیپ پادشاه وقت اسپانیا دستور ساخت دوباره قصر تحت نظر آرشیتکت معروف ایتالیایی ساخته شد.در یک معماری کاملا اسپانیایی در زمینی مستطیل شکل نقشه قصر پیاده شد. نمای بیرونی کاخ سلطنتی مادرید از موزه لوور پاریس با 870 پنجره و 240 بالکون و 2800 اطاق الهام گرفته شد تا سرانجام در سال 1764 کار ساخت قصر به پایان رسید و چارلز سوم اولین پادشاه ساکن در قصر سلطنتی مادرید شد.

کاخ سلطنتی مادرید محل اقامت رسمی پادشاه اسپانیا در شهر مادرید می باشد و فقط برای مراسم تشریفاتی دولتی مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال پادشاه Juan Carlos و خانواده سلطنتی در این کاخ زندگی نمی کنن ، و در Palacio de la Zarzuela در حومه مادرید زندگی می کنن. این کاخ در خیابان Bailén واقع شده. این کاخ همیشه به روی عموم مردم باز است بجز زمانی که برای کارهای رسمی دولتی مورد استفاده قرار می گیرد.

دیوارهای داخلی اطاقها با فرسکهای بزرگی از هنرمندان صاحب نام چون رافائل، باتیستا و فرانسیسکو بایو پوشیده شده است که از دور 3 بعدی به نظر میایند و بیشترشان نقشهای اساطیری اند. هر سالن قصر به نام یکی از این خدایان شناخته میشود. همچنین تابلوهای بسیار گران قیمتی هم روی دیوارها خودنمایی میکنند. خصوصا پرتره های فرانسیس گویا که از خاندان سلطنتی کشیده شده است. استایل همه اطاقها روکوکو است. پارچه رومبلی ها همه گوبلن و کار دست هستند که نام ایزابل و فردیناند روی تمامشان گلدوزی شده است. کاخ سلطنتی مادرید یکی از بهترین دیدنیهای مادرید و جاذبه های گردشگری اسپانیا به شمار میرود. قبل از حمله مسلمانان به اسپانیا الیزابت و فردیناند پادشاه و ملکه اسپانیا بودند که با حمله مسلمانان شکست خوردند و اسپانیا به دست آنها افتاد. در طی قرنها حکومتها و شاهان زیادی عوض شدند و بهسازی های زیادی در این محل صورت گرفت.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 20 شهریور 1398 16:24
محتوای بیشتر در این بخش: جزایرقناری در اسپانیا »