نکات ضروری سفر به قبرس

688 دفعه

 

اگر برای اولین بار قصد سفر به قبرس شمالی را دارید حتماً نکات زیر را خوب به خاطر بسپارید تا به هنگام مسافرت کمتر دچار مشکل شوید و بتوانید از سفر خود لذت ببرید.برخی از این نکات به ظاهر ریز آنقدر اهمیت دارند که گاهی غفلت از یکی از آنها موجب خسارات بزرگی می شود که خدای ناکرده خاطره تلخی از سفر برای تان به وجود می آورد .

 

نکات ضروری سفر به قبرس

1. ولتاژ برق در این کشور ۲۲۰ ولت اما پریزهای شان از نوع سه شاخه است. در بیشتر هتل ها می توانید با پرداخت مبلغی، آداپتور مربوطه آن را دریافت کرده و با عودت آن در هنگام خروج، پول آن را پس بگیرید.

2. قبرس از ماه مه ۲۰۰۴ به عضویت اتحادیه اروپا در آمده است و به نوعی کشوری اروپایی محسوب می شود.

3. تملک و استفاده از مواد مخدر و روان گردان به حکم قانون شدیدا ممنوع است و قوانین سختی در این خصوص وجود دارد.

4. آب شیر، قابل نوشیدن است اما توصیه ما این است که آب نوشیدنی را خریداری نمایید.

5. واحد پول آنها پوند قبرس است که به صد سنت تقسیم می شود. اسکناس ها به صورت اسکناس های بیست، ده، پنج و یک پوندی می باشد.

6. بانک های قبرس از ساعت هشت و نیم صبح الی یک بعداز ظهر رو به عموم باز هستند. دستگاه های تبدیل پول اتوماتیک بیست و چهار ساعته فعال هستند. در مناطق توریستی، یک سری بانک های خاص در ساعات بعد از ظهر نیز فعال هستند.

7. با سیستم تلفن خودکار این کشور می توان با ۲۰۰ کشور دنیا ارتباط برقرار کرد. کارت تلفن را می توان از دفاتر پستی، کیوسک ها و فروشگاه های سوغاتی فروشی تهیه کرد.

8. در این کشور می توان با یکی از کشتی های مسافرتی با امکانات کامل و پذیرایی و با قیمتی مناسب به جزیره ی یونان، مصر، لبنان و سوریه سفرهای دریایی کوتاهی را تجربه کرد.

9. دادن انعام در رستورانها و تاکسی ها و … دلخواه است اما همیشه از آن استقبال می شود.

10. یکی از غذاهای خوش طعم محلی که قیمتی مناسب دارد ” سوفلاکی ستین پیتا” است که در اصل یک کباب مخصوص پیچیده شده در نانی نازک می باشد.

11. میزان جرم و جنایت در قبرس بسیار پایین است ولی شما جانب احتیاط را نگه دارید. از پذیرفتن نوشیدنی از افراد ناشناس خودداری نمایید و در هر مهمانپذیری اقامت نکنید.

12. از صحبت و گفت و گو در خصوص مزایا و معایب تقسیم قبرس خودداری کنید.

13. فرمان خودرو برخلاف ایران در سمت راست می باشد و برای رانندگی با خودروهای اجاره ای به گواهینامه رانندگی بین المللی نیاز خواهید داشت.

14. هنگام ورود به قبرس مدارک و پول تان را در کیف دستی قراردهید چرا که مراحل کنترل ویزا و ورود، قبل از تحویل چمدان ها انجام می شود و هنگام کنترل پاسپورت و ویزا، رزرو هتل و علت سفر به این کشور توسط پلیس کنترل می گردد.

15. پس از تحویل چمدان ها به قسمت گمرک مراجعه کرده و پس از آن از فرودگاه خارج شوید.

نکات ضروری سفر به قبرس

16. ورود میوه به صورت تازه به کشور قبرس ممنوع است.

17. ورود وجه نقد بالغ بر ۴۰۰۰ یورو نیاز به اظهار نامه ارزی دارد.

18. در فرودگاه کنترل جدی و سختی برای ورود مواد مخدر وجود دارد.

19. ورود سیگار به ازاء هر نفر بیش از ۲ جعبه سیگار ممنوع است و سیگار های اضافی مصادره خواهد شد.

20. درصورت همراه داشتن اجناس گرانقیمتی چون فرش، طلا، نقره یا وسایل الکتریکی نو و … باید ۱۵ % مالیات پرداخت نمایید و اگر رسید خرید آنها به زبان انگلیسی نباشد خود مامورین آنها را نرخ گذاری می کنند.

نکات ضروری سفر به قبرس

نکات ضروری سفر به قبرس

نکات ضروری سفر به قبرس

 

 

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 09 خرداد 1397 11:06