شهر نها ترنگ در ویتنام

3914 دفعه

شهر ساحلی نها ترنگ ویتنام کجاست؟

نها ترنگ یک شهر ساحلی در ساحل جنوبی مرکزی در کشور ویتنام است که در یکی از زیباترین خلیج‌های آسیا قرار گرفته است، که دارای حدود شش کیلومتر خط ساحلی زیبا با سواحل شنی سفید، آب های روشن همراه با زندگی دریایی متنوع و ریف های دیدنی، کوه های سرسبز در هر طرف و همچنین 19 جزیره دست نخورده که فقط با یک قایق سواری کوتاه از هم فاصله دارند، می باشد. نها ترنگ با ارائه مناظر دیدنی بی شمار، فعالیت های تفریحی، ساختارهای تاریخی، معابد بودایی و کلیساهای کاتولیک به سبک گوتیک و همچنین چشمه های آب گرم طبیعی، دشت های نمک و آبشارهای منحصر به فرد مکانی هیجان انگیز و دوست داشتنی برای اکثر گردشگران تور ویتنام است.

شهر نها ترنگ که شهر ساحلی ویتنام محسوب می شود بهترین گزینه برای بهره بردن از ساحل و آفتاب و تفریحات آبی است که مکانهایی برای همین منظور مانند پارک آبی، قطار هوایی و استخر موجی در نها ترنگ ساخته شده است. در کنار تفریحات و تفرجگاه های ساحلی فراوان، آکواریوم زیبا با گونه‌های متنوعی از موجودات دریایی، حیات وحش کم‌ نظیر و موزه ها و مراکز خرید مدرن و بازارهای سنتی نها ترنگ نیز قابل توجه است.

شهر ساحلی نها ترنگ ویتنام

تاریخچه نها ترنگ

تاریخچه حضور انسان ها در این شهر به زمان امپراطوری چم بر می گردد، در دوران استعمار فرانسه، نها ترنگ توسط فرانسوی‌ها کشف شد و آن ها با دیدن سواحل زیبا و رویایی منحصر بفرد، تصمیم گرفتند که نها ترنگ را به عنوان تفریحگاهی زیبا برای خود داشته باشند و بعد از آن ها در زمان آمریکایی‌ها نیز به عنوان تفریحگاهی کم‌ نظیر باقی ماند. از جاذبه های تاریخی شهر نها ترنگ میتوان به برج‌های پوناگار چم، معبد لانگ‌ سان و موزه الکساندر اشاره کرد که مورد توجه اکثر بازدید کنندگان قرار می گیرد.

جغرافیا و طبیعت نها ترنگ

از لحاظ موقعیت جغرافیایی شهر نهاترنگ در غرب دریای چین واقع شده است و از جنوب و غرب در نزدیکی شهرهای کام رانح و دین خانح قرار گرفته است. شهر نها ترنگ با آبهای اقیانوس از یک سمت و کوه‌ها از سمت دیگر احاطه شده است که باعث می‌شود شهر در مقابل طوفان‌های شدید مقاوم باشد. نها ترنگ آب و هوایی گرمسیری دارد که از دو فصل خشک و فصل مرطوب بهره می‌برد که بیشتر فصل خشک در آب و هوای این شهر غالب است. بادهای موسمی منجر به طوفان‌های شدید نمی‌شوند اما گاهی شدت بیشتری می گیرند و هوا نیز کمی سرد می‌شود.

جاذبه های گردشگری نها ترنگ

سواحل نها ترنگ: شهر نها ترنگ برای دارا بودن سواحل زیبا با شن‌های سفید، جزایر بی‌نظیر و تفریحات ساحلی مختلف معروف است. سواحل معروف شهر نها ترنگ عبارتند از: بای ‌دای و بای ‌دونگ، داک لت که در این میان سواحل داک‌لت ساحلی آرامتر است و از دیگر سواحل شهر زیباتر و تمیزتر است. ساحل بای‌ دای در اطراف فرودگاه قرار گرفته است و با موقعیت خود در میان کوه‌ها مناظری بسیار دلنشین را ارائه می دهد. ساحل دیگر که از بقیه سواحل کوچکتر است بای دانگ نام دارد که دارای آب ‌های گرم‌ تری است و برای شنا کردن ایده آل است.

جزیره های نها ترنگ: جزایر اطراف نهاترنگ یکی از مناسب ترین مکان‌ها برای غواصی می باشند. تورهای غواصی با لوازم غواصی اجاره ای یک تفریح مقرون به صرفه است.

برج پوناگار چام: در گذشته توسط اهالی چم در ستایش الهه پوناگار که به معنی "مادر سرزمین" می‌باشد این معبد ساخته شده است. برج‌های آجری و مربعی که هر کدام برای یک الهه در نظر گرفته شده بود که حالا تنها ۴ برج از ۱۰ برج این معبد باقیمانده است. بلندترین و با شکوه‌ ترین ساختار در این معبد متعلق به پوناگار است که در این محل پرستیده میشده است.

آکواریوم نها ترنگ: آکواریوم با شکوه نها ترنگ دارای تنوع بی نظیری از گونه‌های دریایی است. طبقه اول این آکواریوم گونه‌هایی از ماهی‌ها را مانند اسب ماهی، شیرماهی، کوسه‌ها و دیگر جانوان آب‌های نهاترنگ را شامل میشود. طبقه دوم این آکواریوم به نمایشگاهی از وسایل ماهیگیری و قایق‌های محلی اختصاص یافته است.

شهر ساحلی نها ترنگ ویتنام

آبشارهای با هو: آبشارهای Ba Ho شامل سه آبشار طبیعی است که با یک دریاچه روشن و احاطه شده توسط جنگل های انبوه، به پایان می رسد و یک تفریحگاه برای شنا، پیک نیک و ماهیگیری است.

کلیسای بزرگ نها ترنگ: کلیسایی که به سبک معماری فرانسوی ساخته شده است یادگاری از دوره استعمار فرانسه می باشد که بسیار زیبا طراحی و ساخته شده است. مغازه‌های مسیحیان در اطراف کلیسا دیده می‌شود.

معبد لانگ‌ سان: مجسمه ی بودای سفید رنگ و بسیار بزرگ که بر روی تپه ای پشت محوطه‌ ی اصلی قرار دارد، که به نام معبد لانگ سان شناخته میشود و از معابد زیبای شهر نها ترنگ است.

شهرهای توریستی اکثرا دارای تفریحات و سرگرمی های متنوعی هستند که نها ترنگ از این قاعده مستثنی نیست و دارای تفریحاتی همچون قایق سواری، غواصی، دوچرخه سواری، چشمه های آب گرم، ماساژ و پارک آبی با سرسره‌هایی طولانی و بسیاری موارد دیگر است که لحظاتی خوش را برای گردشگران فراهم می آورند.

 شهر ساحلی نها ترنگ ویتنام

حمل و نقل در نها ترنگ

بندر ترانزیتی بزرگ در شهر نهاترنگ، بندر کم ران است که برای موارد بسیاری کاربرد دارد اما اصلی ترین گذرگاه ورود مسافران به نها ترنگ فرودگاه آن است که در 28 کیلومتری جنوب شهر قرار گرفته است.
امکان سفر به نها ترنگ با قطار از شهرهای هانوی و هوشی مین نیز وجود دارد اما زمان سفر طولانی تر است.
برای گشت و گذار درون شهری میتوان یک سیکلو کرایه کرد و به راحتی به بازدید از جاهای دیدنی نها ترنگ رفت.
سیستم اتوبوسرانی نیز در شهر نها ترنگ بسیار کارآمد است و اتوبوس‌هایی با تهویه مطبوع در سطح شهر مسافران را جا به جا میکنند.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 29 خرداد 1398 11:55