جزایر معروف ویتنام

570 دفعه

با وجود هزاران جزیره و صخره های مرجانی زیبا می توان مدت زمانی طولانی را صرف بررسی خط ساحلی خیره کننده ویتنام نمود. تصویر شگفت انگیزی در جزایر ویتنام وجود داشته که در آن آب های فیروزه ای در کنار سواحل زیبا قرار گرفته اند. کاوش در جزایر ویتنام می تواند بسیار جذاب باشد زیرا جنگل های بارانی عظیم و لانه های پرندگان رنگارنگ در میان برگ های متراکم پوشانده شده است. با سواحل شنی که تا چشم می بیند وجود دارند، این جزایر باعث می شوند تا شما احساس کنید که در بهشت قرار گرفته اید.

جزیره کوتو | Co To Island

یکی از زیباترین جزایر ویتنام که در شمال این کشور قرار گرفته است جزیره کوتو می باشد. این جزیره برای گردشگران محلی بسیار محبوب بوده اما برای خارجی ها اغلب ناشناخته باقی مانده است. این مکان که با سواحل خیره کننده ای که توسط آب های فیروزه ای محصور شده اند دارای برخی از سازه های سنگی متفاوت در خود می باشد. در حالی که ساحل ون چای یک نقطه دوست داشتنی برای افرادی است که می خواهند استراحت کنند، مسافران ماجراجو ترجیح می دهند صخره نوردی یا پیاده روی در جزیره را تجربه نمایند. در این جزیره تعداد زیادی از گزینه های مختلف برای اقامت و غذاخوری وجود داشته به طوری که می توانید با هر بودجه ای آن را تجربه نمایید. جزیره کوتو محلی سهل الوصول و محبوب برای دیدن مجموعه های بادرنکردنی از طبیعت است.

جزیره کوتو | Co To Island

جزیره فوکوی |  Phu Quyh Island

فوکوی به طور بالقوه توسعه نیافته و دست نخورده است به طوری که عمده آن را روستاهای ماهیگیران محلی تشکیل داده اند. به همین ترتیب اینجا یکی از جزایر ویتنام می باشد که به دلیل کمتر بودن تعداد گردشگران آن بسیار لذت بخش است. در این جزیره مکان هایی با تپه های شنی وجود داشته که شما می توانید از بالای ان به دیدن مناظر کم نظیر بپردازید. همانطور که اکثر جزیره دست نخورده باقی مانده و توریست کمی در آن وجود دارد بنابراین شما می توانید یک ساحل بسیار خلوت را تجربه نمایید. از طرف دیگر می توانید به وسیله یک قایق به جزیره های خالی از سکنه اطراف نیز سفر نمایید.

جزیره توان چاو | Tuan Chau Island

در فاصله ۸ کیلومتری از خلیج هالانگ و همچنین دروازه شهر هالونگ، جزیره توان چاو قرار گرفته که فعالیت های سرگرم کننده ای را در اختیار شما قرار داده و همچنین محل مناسبی برای استراحت می باشد. با بسیاری از هتل های متنوع، استراحتگاه ها و همچنین ویلاهای مدرن برای اقامت خود و از طرف دیگر با گزینه های متنوعی برای غذاخوری که در این جزیره وجود دارند شما هرگز از ان خسته نخواهید شد. اگرچه که برخی از قسمت های آن مصنوعی بوده و به دست بشر ساخته شده است اما ساحل ان محل مناسبی برای آفتاب گرفتن و ورزش های آبی همانند جت اسکی و قایرانی می باشد. همه چیز در اینجا قابل تصور و قابل دسترس می باشند. بازدید کنندگان خوش شانس می توانند از صخره نوردی، ماهیگیری در دریای عمیق و همچنین نمایش هنرهای رزمی لذت ببرند. فقط با یک سفر کوتاه از خلیج هالانگ می توانید در یکی از بهترین جزایر ویتنام برای عطیلات ایده آل خود اقامت نمایید.

جزیره توان چاو | Tuan Chau Island 

جزیره بینه با | Binh Ba Island

جزیره بینه با کاملا پر زرق و برق بوده و در فاصله ۲۰ کیلومتری از سرزمین اصلی قرار گرفته است. دسترسی به آن نسبتا آسان بوده و به عنوان جزیره لابستر نیز شناخته می شود زیرا شما می توانید انواع بزرگی از لابستر را در اینجا پیدا کرده و طعم آن را امتحان نمایید. در حال که بخش مسکونی بینه با مجموعه ای از ساختمان های به هم چسبیده می باشد، هنوز هم بسیاری از منزوی و بکر در این جزیره وجود داشته که فاصله زیادی با بخش مسکونی ندارند. دو ساحل دوست داشتنی در این جزیره وجود داشته که آب های زیبا در مرز ساحل و دریا دیده می شوند. از طرف دیگر صخره هایی در اطراف جزیره وجود داشته که مکانی بسیار مناسب برای غواصی به شمار می روند. بینه با قطعا یکی از بهترین جزایر ویتنام به حساب می آید.

جزیره بینه با | Binh Ba Island

جزایر چم | Cham Islands

جزایر چَم در هوی آن در شرق ویتنام و دریای چین جنوبی قرار دارد. جزایر چَم cham در ۱۵ کیلومتری ساحل Cua Dai قرار دارند که به ۸ جزیره‌ی نزدیک به یکدیگر اطلاق می‌شوند. بزرگترین جزیره از این مجمع‌الجزایر به نام «هون‌لائو» محل سکونت سه هزار نفر است که اغلب با ماهیگیری و صنایع‌ دستی مربوط به این صنعت همچون توربافی امرار معاش می‌کنند. حدود ۳ هزار سال پیش عده‌ای از مردم قبیله Cham اندونزی به این جزیره آمده و در آن سکنی گزیدند. بعدها این جزایر یکی از اصلی‌ترین بندرگاه‌های منطقه شدند اما از قرن پانزدهم تا اوائل قرن بیستم، به عنوان بخشی از «هوی‌آی» که راه ابریشم به آن می‌رسید، مشهورتر شدند.

جزایر چَم علاوه بر زیبایی‌های طبیعی، به خاطر وجود ساختمان‌های قرن هجدهمی خود نیز معروف‌اند. همچنین به علت استفاده از ماهی به عنوان گوشت، بسیاری از جانوران نادر و در معرض انقراض در این جزایر همچنان باقی مانده‌ و تحت حفاظت قرار گرفته‌اند. از این رو یکی از زیست‌گاه‌های حفاظت شده سازمان یونسکو نیز محسوب می‌شود.

ترکیبی از جذابیت‌های فرهنگی و طبیعی سبب شده تا جزایر چَم Cham یکی از اصلی‌ترین و زیباترین مقاصد گردشگری ویتنام محسوب شوند، مکانی که بسیاری از دانشمندان علوم طبیعی را نیز جذاب خود نموده است. تعداد زیادی از بازدید کنندگان برای شنا کردن و یا غواصی خود را به این جزایر می رسانند. با توجه به اکوسیستم زیر آب فوق العاده در این منطقه، تعداد زیادی از موجودات وجود داشته که می توانید آن ها را مشاهده کنید. با توجه به اینکه بسیاری از جزایر قابلیت دسترسی را ندارند اما به دلیل رشد تعداد گردشگران، اقامتگاه ها و استراحتگاله ها به سرعت در حال گسترش می باشند.

جزایر چم | Cham Islands

جزایر کون دائو | Cham Islands

جزایر کون دائو از شانزده جزیره تشکیل شده که از سرزمین اصلی دور مانده اند. این جزایر زیبایی های بسیاری داشته و در واقع به صورت یک پارک ملی می باشد. زیرا که دولت ویتنام تلاش می کند تا بتواند محیط زیست بی نظیر آن را حفظ نماید. در حالی که این جزایر ویتنام در زمانی به عنوان محلی برای زندانیان سیاسی مورد استفاده قرار می گرفته است، اما امروزه گردشگران برای لذت بردن از مناظر زیبا، سواحل خیره کننده و صخره های مرجانی اینجا حضور پیدا می کنند. جنگل های گرمسیری اکثر سطوح جزایر را پوشانده و تعداد بسیاری از تپه ها و مسیرهای پیاده روی در ان ها وجود دارند. این جزایر محل مناسبی برای افرادی است که قصد استراحت و آرامش دارند. از طرف دیگر چندین سایت جالب تاریخی و عبادتگاه هایی وجود داشته و همچنین بسیاری از نقاط هستند که می توانید حیات وحش را در آن ها مشاهده نمایید. با امکان غواصی در آب های شفاف و همچنین آب و هوای لذت بخش به راحتی می توان گفت که جزایر کون دائو همه چیز را در خود دارد.

جزایر کون دائو | Cham Islands

جزیره کت با | Cat Ba Island

بزرگترین جزیره در مجمع الجزایری به همین نام، جزیره کت با می باشد که در حوالی خلیج هالانگ (Ha Long Bay) قرار گرفته است. حدود نیمی از آن توسط یک پارک ملی پوشیده شده است. با توجه به افزایش جمعیت و تعداد توریست ها، شهر اصلی جزیره در حال حضر پر شد از هتل های بتنی بی روح در ان هرچند که همچنان بیشتر بخش های جزیره دست نخورده باقی مانده است. جنگل ها و صخره های بی نظیری را می توان در جزیره کت با مشاهده نمود. همچنین برخی از سواحل کوچک لذت بخش و روستاهای ماهیگیری محلی نیز در آن پراکنده شده اند. در میان سنگ های آهکی که در این جزیره وجود دارند برخی از غارهای جذاب و آبشارهای زیبا شکل گرفته اند.

جزیره کت با | Cat Ba Island

جزیره فوکوک | Phu Quoc Island

یکی از بزرگترین جزایر ویتنام، جزیره فوکوک است. هنگامی که شما یک جزیره خیالی را تصور می کنید احتمالا یک تصویر از فوکوک به ذهنتان خواهد رسید. این یک جزیره زیبا و کوهستان با جنگل های متراکم است که در سواحل کامبوج قرار گرفته است. آب های فیروزه ای بی نظیر که در اطراف شن و ماسه های زیبا در سواحلی با درختان خرما قرار گرفته اند، واقعا بهشتی بر روی زمین است.

شما می توانید با اجاره یک موتورسیکلت بسیاری از قسمت های جزیره را مشاهده کرده و از آن ها لذت ببرید. ساحا سائو یک مکان بسیار زیبا برای آرامش می باشد. البته که برخی دیگر از سواحل نیز وجود داشته که می توان گفت تقریبا شما در آن ها تنها هستید هرچند که متاسفانه در این سواحل کمی زباله نیز وجود دارد. فوکوک مکانی برای لذت بردن مطلق می باشد، حرکت در صخره های مرجانی، قایقرانی در اطراف جزیره و همچنین لذت بردن از غذاهای محلی از جمله موارد تفریحی ان است.

 

آخرین ویرایش در دوشنبه, 03 تیر 1398 09:38