ساحل پاتارا ترکیه

814 دفعه

ساحل زیبای پاتارا، واقع در ترکیه که امروزه از لحاظ گردشگری بسیار محبوب شده است.

ساحل پاتارا منطقه ای بسیار زیبا و مملو از آرامش است که بزرگترین ساحل ترکیه و شمال مدیترانه به شمار می رود و توانسته گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب کند، این ساحل دارای 50 متر عرض و 20 کیلومتر طول و دست نخورده می باشد.
برای آشنایی با جاذبه های این ساحل بی نظیر با ما همراه باشید.

 

لاک پشت های کمیاب ساحل پاتارا

لاک پشت های کمیاب ساحل پاتارا:

ساحل پاتارا یک دست ماندن خود را مدیون تخم گذاری لاک پشت هایی است که حدود 40 میلیون سال پیش در این ساحل بوده اند. این ساحل، قرن ها پیش از میلاد مسیح پیدا شد و به خاطر وجود معبد آپولو سالانه افراد زیادی را جهت بازدید و زیارت به خود جذب می کند.

ساحل پاتارا، در میان یک پارک ملی قرار دارد که گونه های مختلفی از پرندگان و همچنین گونه ای از لاک پشت سرخ گونه که در حال انقراض است نیز در این ساحل وجود دارد. به دلیل وجود لاک پشت های کمیاب، این منطقه به خوبی در معرض مراقبت و نگهداری قرار گرفته و به همین دلیل است که تغییراتی در آن به وجود نیامده است.

لاک پشت های ساحل پاتارا

آثار تاریخی پاتارا:

جالب است بدانید این ساحل پوشیده از شن است و انتهای آن به منطقه ای کوهستانی می رسد. در انتهای جنوب شرقی ساحل پاتارا، قله سنگ آهک لیکیا از دور نمایان است و در طرف دیگر آن نیز دشت حاصلخیز کاشت گوجه فرنگی، فلفل شیرین، بادمجان و دیگر محصولات مدیترانه نظر بیننده را به خود جلب می کند. ساحل پاتارا به دلیل دارا بودن آثار تاریخی از جمله: تئاتر رومی، دروازه رومی،کاخ رومی و حمام عمومی، امکان ساخت امکانات رفاهی را ندارد.
همچنین دهکده ای در مجاورت پاتارا وجود دارد که زادگاه سنت نیکولاس، اسقف بیزانسی قرن چهاردهم است، که بعدها به افسانه بابانوئل بدل شد.

ساحل پاتارا

ساحل پاتارا
موقعیت جغرافیایی پاتارا:
ترکیه ، شهر فتحیه ، جنوب فتحیه ، ساحل پاتارا
ساحل پاتارا در 10 کیلومتری جنوب کالان در استان آنتالیا قرار دارد. این ساحل به شهر فتحیه نسبت به آنتالیا نزدیک تر است، فاصله ی آن از آنتالیا 225 کیلومتر است اما از فتحیه تا این ساحل تنها 75 کیلومتر راه است.

آخرین ویرایش در یکشنبه, 17 شهریور 1398 13:07

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید