شهر بندری سیدی بو سعید در تونس

46074 دفعه

سیدی بوسعید شهرکوچک و بسیار زیبایی است که در20 کیلومتری پایتخت قرار دارد که یکی از نقاط توریستی معروف این کشور به شمار می رود . رنگ آبی دیوارها, بافت سنتی و نزدیکی به ساحل این دهکده را به یکی از مناطق گردشگری تونس تبدیل کرده است.

شهر سیدی بو سعید نام خود را از رهبری مذهبی و مسلمان که سالها در این منطقه زندگی می کرده گرفته است. سیدی بو سعید که در قبل به "جبل المنار" یا "جبل المرسی" معروف بوده پس از فتح اسلام در تونس شهر جبل المرسی به دست شخصی به نام "ابو سعید الباجی" شهرسازی میشود و شهر کنونی سیدی بو سعید را به وجود می آورد.

از زیبایی های این شهر کوچک می توان گفت که این شهر در کوه واقع شده و از طرفی به دریا راه پیدا میکند ، یعنی شما در کمتر از 10 دقیقه از کوه به دریا میرسید.

شهرسیدی بو سعید شامل دو قسمت توریستیک و قسمت عادی میباشد :

1) توریستیک : در قسمت شمالی شهر که به کوه ختم میشود و در این قسمت بسیاری از فروشگاه های لوازم دستی ، خوراکی جات ، کافی شاپ های بسیار ، رستوران های بسیار زیبا با دید جذاب و ...

2) عادی : این قسمت تا نرسیده به کوه است و شامل سوپر مارکت ها ، خانه ها ، مسجد ، کافی شاپ و رستوران ها و دانشگاه مهندسی معماری میشود.

در این شهر طبیعت سرسبز مدیترانه ای،آسمان آبی ، دریای آبی و در و پنجره های آبی در زمینۀ سفید جلوه بی نظیری از زیبایی و به این روستا داده است.

 

 

 

 

 

 

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 27 ارديبهشت 1397 09:16