تجربه سافاری در آفریقا

1062 دفعه

اگر قصد گردشگری و سفری خاص در میان مناظر و چشم‌اندازهای بکر طبیعت به همراه حیوانات را دارید. سافاری را از دست ندهید؛ تجربه سافاری، فرصتی ناب و خاطره‌انگیز است که رویاهای شما را مبدل به واقعیت می‌کند و هیچ نکته منفی در این رابطه وجود ندارد.

 

سافاری

آفریقا قاره‌ای است که برخی از مقاصد آن برای سافاری مناسب است و گردشگر قصد دارد که دنیای پیش رویش را کشف کند. سافاری در آفریقا تجربه منحصر‌به‌فردی است که دیدن طلوع خورشید، شنیدن صدای پرندگان و دیدن جانوران در دل حیات وحش و آرامش خاصی که در همه این‌ها نهفته شده، همگی در کنار هم سافاری را به یادماندنی می کند.

در ادامه به معرفی چند مکان سافاری در آفریقا می پردازیم:

منطقه محافظت شده Maasai Mara، در نزدیکی مرز تانزانیا واقع در بخش جنوب غربی کنیا است. این مکان به عنوان بهشتی برای حیات وحش مشهور است. قطعا برای هر گردشگری که قصد تجربه یک سافاری را دارد، این منطقه می‌تواند به عنوان یکی از اصلی‌ترین گزینه‌ها مطرح شود. علاوه بر تماشای پنج حیوان شاخص آفریقا، می‌توانید مهاجرت بزرگ سالیانه آفریقا را در آن از نزدیک مشاهده کنید.

پارک ملی Kruger، پارک ملی کروگر یکی از مشهورترین پار‌ک‌های سافاری دنیا است. این پارک در حدود ۳/۵ تا ۴/۵ ساعت با ماشین از ژوهانسبورگ فاصله دارد. پارک ملی کروگر از بهترین گزینه‌های سافاری برای افرادی که قصد تجربه سافاری مستقل و بدون راهنما را دارند.این پارک ملی به لطف سیستم جهت‌یابی مناسب و راه‌های مشخص و مستقیم می‌تواند گزینه بسیار خوبی باشد.

پارک ملی Serengeti، یکی از مقاصد کلاسیک سافاری آفریقا در شمال تانزانیا، پارک ملی serengeti است. این مکان یکی از بهترین مقاصد سافاری است، برای آن دسته از افرادی که دوست دارند شیرها را از نزدیک مشاهده کنند. لازم به ذکر است که اگر در زمان درست سال در این پارک ملی حضور پیدا کنید، می‌توانید مهاجرت بزرگ سالیانه آفریقا را نیز در اینجا از نزدیک مشاهده کنید.

منطقه محافظت شده Ngorongoro، در تانزانیا، منطقه محافظت شده Ngorongoro به دلیل وجود دهانه‌های آتسفشانی شناخته شده است. در مرکز این منطقه، دریاچه‌ای وجود دارد که محل زندگی فلامینگوها است. شما می توانید تمام پنج گونه شاخص آفریقا؛ شیر، پلنگ، بوفالو، فیل و کرگدن را در این منطقه مشاهده کنید.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 26 ارديبهشت 1397 11:14