راهنمای سفر به آمستردام

3452 دفعه

شهر آمستردام پایتخت کشور سلطنتی هلند در شمال اروپا که در کنار رتردام و لاهه، سه شهر اصلی هلند را تشکیل می دهند. آمستردام بزرگترین شهر هلند و پایتخت کشور هلند می باشد و بزرگترین مرکز جذب توریست می باشد. آمستردام را می توان دوچرخه دوست ترین شهر دنیا نامید به طوریکه تعداد دوچرخه ها در این شهر از تعداد خودروها بیشتر است.آمستردام نسبت به مساحتش گنجینه های هنری بسیاری دارد و برای هنردوستان مکانی رؤیایی ست. از جاذبه های گردشگری آن، قایق سواری در کانال های داخل شهر است که از مقابل بسیاری از ساختمان های زیبای شهر می گذرد. 

جاذبه های گردشگری هلند

هلند یکی از کشورهای اروپای غربی است که به کشور آسیاب‌های بادی، دوچرخه، پنیر و گل لاله مشهور است. این کشور با کشورهای آلمان و بلژیک همسایه است.هلند کشور هنرمندان هم هست. بسیاری از هنرمندان مشهور جهان از رامبراند گرفته تا ون‌گوگ، نقاشان معروف، در این کشور زندگی می‌کردند. تقریبا 20 درصد از مساحت هلند را آب تشکیل می‌دهد. در عین حال پایین بودن ارتفاع مناطق خشکی آن نسبت به سطح دریا باعث شده هلندی‌ها سدهای زیادی احداث کنند. 25درصد مساحت آن، از عقب نشینی و خشک شدن آب دریا ، تشکیل شده است. هلند کوه ندارد و ارتفاع بلندترین تپه در جنوب این کشور ۳۲۲ متر است.حکومت هلند پادشاهی مشروطه ‌است که در آن شاه یا ملکه به عنوان رئیس حکومت، نقش چندانی در سیاست ندارد. ملکه آن در حال حاضر بئاتریس ویلهلم یناآرمگارد است. هلند در سال 1581 استقلال یافت و روز ملی آن 30 آوریل است. این کشور از بزرگترین تولیدکنندگان لبنیات در جهان بوده و علاوه برآن، مقادیر زیادی گندم، جو و سیب‌زمینی از مزارع این کشور به دست می‌آید. اکثر صنایع هلند، در شهر بندری روتردام ‌در جنوب غربی هلند متمرکز شده‌اند. بندر روتردام دومین شهر بزرگ هلند است و از نظر مساحت و تعداد اسکله‌هایی که دارد، بزرگ‌ترین بندر اروپا نیز به شمار می‌رود.

پایتخت هلند: آمستردام

زبان رسمی هلند: زبان هلندی

واحد پول هلند: یورو

پیش شماره: 0031

آب و هوا: هلند سرزمینی پر باران است با زمستانهای طولانی و تابستانهای کوتاه و ملایم. بادهای تند بخصوص در مناطق ساحلی از ویژگیهای جوی آن است و سیلابهای موسمی تهدیدی همیشگی اما کنترل شده برای این سرزمین کوچک محسوب می‌شوند. تابستان‌های هلند از نظر آب و هوا متعادل تر است. زمستان‌های هلند سرد و پر بارش و یخبندان است ولی به دلیل کم ارتفاع بودن زمین در هلند آب و هوا با وزیدن باد تغییر می‌کند.

بخش مرکزی آمستردام بافت فشرده و زیبای قدیمی خود را به خوبی حفظ کرده اســت و مانند یک موزه روباز و دیدنی است.

بازار گل (Flower Market)

بازار گل آمستردام در یکی از کانال های متعدد شهر به نام سینگل قرار دارد و بعنوان آخرین بازار گل شناور آمستردام بوده و همیشه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.  

جاذبه های گردشگری هلند

آسیاب بادی دِ خووایا (ِDe Gooyer Windmill)

آسیاب بادی یادآور فرهنگ و تمدن کشور هلند می باشد و زمانی در همه جای هلند آسیاب های بادی به چشم می خوردند، اما امروزه در آمستر دام به منظره ای نادر تبدیل شده اند. به طور کلی در شهر آمستردام شش آسیاب بادی وجود دارد که زیباترین آنها، آسیاب بادی دِخووایا می باشد آسیاب بادی دِ خووایا، که در سمت شرقی مرکز تاریخی آمستردام واقع شده است و یکی از شش آسیاب بادی باقی مانده در شهر است.     

جاذبه های گردشگری هلند

پل لاغر (Magere Brug)

پل لاغر یک پل عابر پیاده است و از معروفترین پل های شهر آمستردام می باشد که در سال 1934 بر روی رودخانه آمستل (river Amstel) ساخته شده است و یکی از 1200 پلی است که در شهر آمستردام وجود دارد. این پل با طراحی زیبای خود، محبوب ترین پل در بین بیش از 1200 پل در آمستردام می باشد و به نام Magere Brug نیز شناخته می شود.

جاذبه های گردشگری هلند

میدان رامبراند (Rembrandt Square)

میدان رامبراند، میدانی اغلب شلوغ و بسیار محبوب در آمستردام می باشد. مجسمه ای از نقاش معروف هلندی رامبراند، زینت بخش مرکز این میدان است. این میدان در اصل در سال 1668 به عنوان بازار کره ساخته شد.

جاذبه های گردشگری هلند

آخرین ویرایش در شنبه, 17 خرداد 1399 13:55