شهر زیبای جونیه در لبنان

4461 دفعه

جونیه شهری در کشور لبنان است که در ساحل دریای مدیترانه و ۱۵ کیلومتری شمال بیروت قرار دارد و از توریستی ترین شهرهای این کشور می باشد. شهر جونیه به سواحل زيباي مديترانه مشرف است و تقريبا در منتهي اليه قسمت شرقي بیروت واقع شده است. این منطقه از هتل ها و امکانات مناسب توریستی برخوردار است. ساحل این منطقه یکی از بهترین جاذبه های گردشگری بیروت و دیدنیهای لبنان میباشد.

عده ایی معتقدند کلمه جونیه ریشه در زبان یونانی داشته و به معنای مثلث می باشد جونیه بخاطر جاذبه های گردشگری خود شهرت دارد جمعیت شهر جونیه در لبنان حدود ۱۸۰۰۰ نفر می باشد واکثریت آن را مسیحیان تشکیل می دهند. شهر جونیه به خاطر جاذبه های گردشگری چون: حریصا، غار جعیتا، تله کابین و کازینوی لبنان شهرت دارد. حریصا یکی از مکانهای مهم زیارتی در لبنان است که در فاصله ۲۰ کیلومتری شمال بیروت و در شرق شهر جونیه قرار دارد و مجتمعی از کلیساهای چهارگانه هست که بر بالای کوههایی قرار دارد که ۶۵۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد.

برای رسیدن به منطقه دو راه وجود دارد: یکی از طریق تله کابین جونیه – حریصا که فاصله ۱۵۷۰ متری را در عرض ۹ دقیقه طی می‌کند و از فراز جنگل‌های کوهستانی و ساختمانهای سر به فلک کشیده عبور می‌کند و دیگر از طریق جاده کوهستانی.
جونیه لبنان

آخرین ویرایش در شنبه, 27 ارديبهشت 1399 15:21
محتوای بیشتر در این بخش: راهنمای سفر به لبنان »