شهر شگفت انگیز کیوتو در ژاپن

1511 دفعه

کیوتو از جمله شهرهای مدرن و بزرگ ژاپن است که برخی صاحب نظران، آن را یکی از زیباترین شهرهای دنیا لقب داده اند. بخشی از این زیبایی از خانه های کوچک چوبی با پنجره های کاغذی و درهای کشویی در خیابان های باریک محله های قدیمی سرچشه می گیرد. در آغاز فصل بهار و با شکوفایی گل های درختان گیلاس، زیبایی کیوتو صدچندان می شود. کیوتو با جمعیتی بالغ بر یک و نیم میلیون نفر، دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است به گونه ای که از این شهر آسیایی، به عنوان مقصدی ایده آل برای گذران تعطیلات یاد می شود. در سال تقریباً 30 میلیون گردشگر از سراسر جهان از کیوتو بازدید می کنند.

معابد، زیارتگاه ها، موزه ها و دیگر سازه های کیوتو به شدت مورد محافظت قرار دارد. تقریباً 20 درصد گنجینه های طبیعی ژاپن و 15 درصد سازه های فرهنگی آن در این شهر قرار دارد و همین امر باعث شده کیوتو در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شود. کیوتو به دلیل میزبانی از جشنواره های مختلفی که در این شهر برگزار می شود، برای گردشگران بسیار جذاب است. اصولاً یکی از شاخصه ها و نمادهای بارز کیوتو همین فستیوال های سنتی است که بعضاً سابقه ای بیش از هزار ساله دارد. ویلای سلطنتی کاتسورا (Katsura Imperial Villa) واقع در حومه غربی کیوتو هم یکی از مهمترین گنجینه های فرهنگی ژاپن محسوب می شود و به جای خود دیدنی است. محله جیون (Gion) واقع در شرق کیوتو از جمله مکان های مورد علاقه گردشگران محسوب می شود.

فصل پاییز این شهر شگفت ‌انگیز است؛ به طوری که پاییز کیوتو همانند بهارش رویایی و تماشایی است.در این شهر می‌توانید نمای شگفت انگیز کوه فوجی را تماشا کنید و با قطار به گردش بپردازید.خیابان‌های خیس، ساختمان‌های چوبی قدیمی و رستوران‌ها در منطقه جیون خاطرات بی‌نظیری را برای گردشگران ایجاد خواهد کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 27 ارديبهشت 1397 10:00