جزایر راجا آمپات بهشتی در شرق اندونزی

610 دفعه

جزایر راجا آمپات کجاست؟

جزایر راجا آمپات که در زبان محلی به معنی چهار پادشاهان است؛ درغرب استان پاپوآی کشور اندونزی و شمال غربی جزیره گینه نو قرار دارد. این جزایر مانند دیگر جاذبه های گردشگری اندونزی یکی از شگفت انگیز ترین مکان های طبیعی جهان به شمار می رود که پر از غار ها، صخره های مرجانی، گیاهان گرمسری و موجودات آبزی کمیاب است.

جزایر راجا آمپات از ۱۵۰۰ جزیره کوچک کوچک تشکیل شده است. در نزدیکی یکی از این جزایر، غار کوچکی به نام غار Tolomol قرار دارد که نقاشی های انسان های اولیه بر روی دیوار های آن به چشم می خورد و نشان از قدمت زیاد کشور اندونزی می دهد. از تمام این جزایر، تنها 35 جزیره مسکونی هستند. دیگر جزایر خالی از سکنه بوده و اکثرا هنوز نام هم ندارند. گفته شده است که از 610 جزیره در آبهای راجا آمپات تنها 400 جزیره به کاوش رسیده اند.

چهار عدد از بزرگترین آنها عبارتند از:  جزیره Misool، Salawati، Batanta و Waigeo.

 جزایر راجا آمپات بهشتی در شرق اندونزی

جاذبه های گردشگری جزایر راجا آمپات

 

در سمت شمال جزایر راجا امپات که در اقیانوس آرام قرار دارد، می توانید بقایای کشتی های غرق شده در جنگ جهانی دوم را مشاهده کنید. زیبایی های طبیعی این جزایر و وجود محیطی آرام و رویایی در دل بکر ترین طبیعت ها، دیدن کردن از شهر هایی در دل اقیانوس آرام، تنوع زیستی و تنوع زیست دریایی و غار هایی که خانه انسان های اولیه بوده اند از دلایل سفر به این منطقه هستند. شما می توانید در این جزایرعلاوه بر دیدن کردن از زیبایی های طبیعی ازانجام فعالیت هایی مانند غواصی، قایقرانی و ماهیگیری نیز لذت ببرید.

 

طبیعت زیر آب جزایر راجا امپات

خوب، اگر صحبت از غواصی باشد، راجا آمپات بهشتی برای غواصان است. صخره های مرجانی از دیگر آثار طبیعی و دیدنی این جزایر است. این صخره های مرجانی آب سنگ ها و دیواره های بزرگی هستند که از مرجان های دریایی از جنس آهک ساخته شده اند و پناهگاه انواع بیشمار و کمیاب موجودات و گیاهان آبزی هستند. علاوه بر صخره های مرجانی و ماهی، شما همچنین می توانید با اسب دریایی، انواع مختلفی از میگو و خرابه ها دیدار کنید.

برخی از سواحل که شما می توانید برای غواصی و یا غواصی در راجا آمپات بروید، ساحل Yefpian ، ساحل Olobi ، ساحل بانوس ، Ganan، ساحل Teteruga و غیره است.

 جزایر راجا آمپات بهشتی در شرق اندونزی

چشم انداز جزایر راجا امپات

یکی از معروف ترین و بیشترین بازدیدها در راجا آمپات دیگر مناظر طبیعی جذاب در جزیره Wayag در منطقه غرب Waigeo، درغرب پاپوا واقع شده است. در اینجا خواهید دید خوشه جزایر مرجانی شگفت انگیز را. برای اینکه قادر به لذت بردن از این جزایر باشید به بالاترین جزیره مرجانی first.In راجا آمپات، بروید. شما همچنین می توانید از منظره های اقیانوس و سواحل زیبا لذت ببرید.

انواع مختلف پرندگان در جزایر راجا امپات

راجا آمپات بهشتی پنهان برای بسیاری از انواع پرندگان نادر است. برخی از گونه های پرندگان شامل: طوطی کاکلی سفید، زرد کاکل دار، پرندگان بهشتی، مرغ چکشی، ایریان جولانگ ، طوطی، cassowaries و غیره.

  جزایر راجا آمپات بهشتی در شرق اندونزی

آخرین ویرایش در شنبه, 06 مهر 1398 15:54