پارک هنرمندان تهران

1134 دفعه

تا اینجا بوستان های بسیاری در تهران به شما همراهان گرامی معرفی نموده ایم. حالا نوبت به پارک هنرمندان تهران رسیده است. احداث پارک هنرمندان، یا همانبوستان ایرانشهر، به زمان قاجار باز می‌گردد. این باغ در آن زمان بخشی از اراضی یکی از شاهزادگان قاجاری بوده است. صاحب آن شخصی به نام فیشر، از معماران آلمانی و باغبان‌های فرنگی آن زمان بود. تا سال ۱۳۷۵ این باغ جز متعلقات نیروهای نظامی بود اما در این سال شهرداری تهران این مکان را به تملک خود در آورد و با تخریب بناهای اضافی، آن را به شکل کنونی تغییر داد. پارک هنرمندان در زمان جنگ جهانی دوم محل انبار تسلیحات متفقین بوده است.

مساحت و گونه های گیاهی پارک هنرمندان:

پارک هنرمندان تهران با مساحت 59140 مترمربع و به سبک منظم هندسی طراحی شده است و پوشش گیاهی آن چنار، سرو، اقاقیا، نارون، صنوبر و سدروس است.
این مکان فقط یک پارک نیست امکانات بسیاری چون خانه هنرمندان، تماشا خانه ایرانشهر، کتابخانه، بازارها و فروشگاه‌های فروش صنایع دستی، کافی شاپ، رستوران گیاهی، سرویس بهداشتی، زمین فوتبال، زمین بسکتبال و ساختمان مدیریت دارد و کسانی که برای اولین بار به این پارک مراجعه می کنند حتما پارک هنرمندان را به پاتوق خود و دوستان یا خانواده ی خود انتخاب می کنند زیرا در پارک هنرمندان همه چیز برای داشتن اوقاتی خوش و مفرح فراهم است.
پارک هنرمندان تهران
توجه ! لطفا برای گشت و گذار در این پارک وقت زیادی بگذارید!!!
خانه هنرمندان ایران در جبهه جنوبی بوستان قرار دارد که باعث ایجاد جو فرهنگی و هنری در این محیط شده‌است. خانه هنرمندان به منظور تجمع و تبادل نظر و اثر بین هنرمندان ایجاد گردیده و دارای کتابخانه و نگارخانه بوده. خانه هنرمندان یک نام مجموعه فرهنگی و هنری است که در آن رویدادهای مختلفی برگزار می‌شود.

از جمله این رویدادهای هنری و فرهنگی می‌توان به برگزاری گالری‌های هنرهای تجسمی و نمایش فیلم و اجرای تئاتر و همچنین کنسرت‌های موسیقی و فروش صنایع دستی و محصولات هنری ساخته شده به دست هنرمندان کشورمان اشاره کرد. هر از گاهی در این پارک نمایشگاه آثار هنری و صنایع دستی برگزار می‌شود که تماشای آنها خالی از لطف نیست. در ضلع شرقی نیز تماشاخانه ایرانشهر قرار دارد.در این تماشاخانه که گاهی نمایش‌هایی بر روی صحنه دارد. همچنین یک پایگاه مدیریت بحران نیز در این بوستان واقع شده‌است.
پارک هنرمندان تهران
کتابفروشی برای کتاب دوستان هم در پارک هنرمندان موجود است , حتی اگر نتوانستید کتاب مورد نظرتان را پیدا کنید می توانید سفارش دهید.
در طول سال در جای جای پارک هنرمندان آثار هنری حجمی مختلفی نصب می‌شود. همین موضوع باعث می‌شود که هربار که به این پارک مراجعه می‌کنید با مناظری جدید روبرو شوید.
برای استراحت و خوردن غذا هم جای مناسبی خواهید یافت با هر سلیقه و ذائقه ای که هستید حتما می توانید غذای مورد علاقه ی خود را میل کنید.
از دیگر دیدنی های پارک هنرمندان تندیس هایی از سبک های مختلف هنرهای تجسمی و آبنما است.
پارک هنرمندان تهران
بخشی از گوشه شمال‌ شرقی باغ هنر متعلق به اداره تحقیقات جهاد خودکفایی بوده و منطقه نظامی محسوب می‌شود. پارک هنرمندان تهران فقط برای فرهنگیان و هنر دوستان جالب نیست، برای ورزش دوستان این پارک هم زمین چمن دارد هم زمین بسکتبال و مانند همه ی پارک های تهران به تمام امکانات وسایل ورزشی مجهز است. میز فوتبال دستی در کنار زمین فوتسال قرار دارد.
پارک هنرمندان تهران

مسیر دسترسی به پارک هنرمندان تهران:

بوستان هنرمندان در نزدیکی میدان هفت تیر و در خیابان ایرانشهر واقع شده است. به وسیله تاکسی، اتوبوس یا مترو به میدان هفت تیر بروید و از آنجا به سمت خیابان کریم خان زند و سپس به سمت خیابان ایرانشهر حرکت کنید و به پارک هنرمندان بروید.

 

آخرین ویرایش در دوشنبه, 28 مرداد 1398 14:18