پارک شطرنج تهران

2451 دفعه

برای علاقه مندان بازی شطرنج پیشنهاد ویژه ای داریم. همانطور که می دانید ما به معرفی پارکهای تهران پرداخته ایم این بار با پارکی آشنا خواهید شد که کاملا مخصوص بازیکنان و علاقه مندان به شطرنج است. آن هم با نام پارک شطرنج این مکان به طوری تعبیه شده است که مکانی ایده‌آل را برای مخاطبان شطرنج فراهم آورده است و دوستداران و بازی کنندگان شطرنج در سراسر بوستان به دور هم جمع شده و در محیط باز و آرام به فعالیت خود در این زمینه می پردازند. این پارک در محدوده آجودانیه قرار گرفته است. پارک شطرنج تهران با مساحت ۳۵۰۰ مترمربع، در سال ۱۳۷۰ در خیابان شهید سباری، بین دو خیابان پنجم و ششم شرقی افتتاح شده است.

پارک شطرنج تهران
محوطه های آن از دو سطح تشکیل و به صورت صفحه های شطرنج طراحی شده و دارای دو سالن قلعه مانند شبیه رخ است.این سالن های شطرنج با مساحت ۴۰ مترمربع علاوه بر میزهای مخصوص بازی شطرنج ساخته شده است. اگر علاقه مند به مطالعه و روزنامه خوانی باشید در این پارک ایستگاههایی به همین منظور تعبیه شده است که دارای میز مطالعه هستند. پارک شطرنج با داشتن دو سرویس بهداشتی در طبقات فوقانی و تخت های چوبی برای نشستن، محیط مخصوص علاقه مندان به شطرنج است.
از جمله فعالیت های مهم این پارک اجرای مسابقه و برگزاری کلاس های آموزش شطرنج است.
ساعت کاری پارک شطرنج
به غیر از سالن های شطرنج و کتابخانه پارک شطرنج که تایم کاری به خصوصی دارند، خود بوستان محدودیتی برای ورود در هیچ ساعتی از شبانه روز ندارد.

پارک شطرنج تهران

مسیرهای دسترسی به پارک شطرنج تهران

اگر قصد دارید با خودروی شخصی به پارک شطرنج بروید نزدیکترین راه مسیر بزرگراه ارتش است. شما می‌توانید از طریق بزرگراه ارتش به خیابان آجودانیه رفته و از آنجا وارد خیابان سباری شوید؛ بین خیابان های دوازدهم و سیزدهم شرقی به بوستان شطرنج می‌رسید. نزدیکترین ایستگاه مترو به پارک شطرنج، مترو اقدسیه است. از مترو اقدسیه تا خیابان آجودانیه تاکسی های خطی وجود دارند و از آنجا به راحتی می توانید به پارک برسید.
آدرس پارک شطرنج تهران: خیابان شهید سباری، بین دو خیابان پنجم و ششم شرقی
آدرس پارک شطرنج تهران: تهران، خیابان آجودانیه، نبش کوچه سیزدهم شرقی

آخرین ویرایش در دوشنبه, 28 مرداد 1398 14:31