پارک ساعی تهران

3643 دفعه

پارک ساعی نام یک بوستان در منطقه ۶ شهرداری تهران است که کار ساخت آن بیش از ده سال به طول انجامید و حاصل آن یک فضای دلنشین و متفاوت است که بسیاری از کسانی که در تهران زندگی می‌کنند یا به پایتخت سفر می‌کنند از آن خاطره دارند.

وسعت بوستان ساعی ۱۲۰٬۰۸۲ متر مربع و دارای شش ورودی است. در پی توسعه و تجهیز بوستان، بناهایی مانند جوی، برکه، آبشار و زمین بازی درست شده‌اند و قسمتی از پارک نیز به باغ ژاپنی معروف است که پرندگان آبزی هم در آن قسمت نگه‌داری می‌شوند. در پارک ساعی تعداد زیادی مجسمه حیوان قرار دارد که با جزییات خوبی ساخته شده‌اند که البته بعضی از آن‌ها توسط افراد شهروندنما (!) در طی این سال‌ها آسیب جدی دیده‌اند و نیاز به مرمت دارند.

در طراحی این پارک تلاش شده که بیشتر حرکت‌های موجود، اسلیمی باشند تا یک نوع اختلاف سطح بوجود بیاید و از پله تا حد ممکن استفاده نشود. سنگ‌های مورد استفاده در ساخت پله‌های این پارک از جاجرود تامین شده‌است.

در قسمت حیات‌وحش پارک، حیوانات دیگری نیز نگه‌داری می‌شوند که از جملهٔ آن‌ها می‌توان به خرگوش، قوچ، غاز، قو، مرغابی، سنجاب، طوطی وحشی و طاووس اشاره نمود. پوشش گیاهی پارک نیز بسیار متنوع می‌باشد و از میان آن‌ها می‌توان به چنار، کاج تهران، سرو شیرازی، سرو نقره‌ای، سرو بادبزنی، سرو تبری، برگ‌بو، افرا، نارون، سدروس، ماگنولیا، یاس وحشی، ژنیگو، زالزالک، گردو و سیب اشاره کرد.

از امکانات پارک ساعی میتوان به دسترسی به حمل و نقل عمومی، زمین بازی،زمین اسکیت،زمین تنیس روی میز،فضای سبز،آلاچیق،سرویس بهداشتی،حیات وحش پارک و شهر بازی کودکان است.

برای رسیدن به پارک ساعی می‌توانید از اتوبوس‌های خط راه‌آهن - تجریش یا راه‌آهن - پارک‌وی استفاده کنید و در یکی از ایستگاه‌های «آبشار» یا «پله سوم» از اتوبوس پیاده شده و به پارک ساعی برسید. همچنین می‌توانید با تاکسی از سراسر تهران به میدان ونک رفته و با اتوبوس‌های یاد شده با طی کردن ۳ ایستگاه به سمت جنوب به ایستگاه «آبشار» برسید و به پارک ساعی بروید.

آدرس :‌ تهران، خیابان ولیعصر،نرسیده به توانیر، پارک ساعی

 

آخرین ویرایش در شنبه, 02 شهریور 1398 14:15