پارک ایران زمین

1760 دفعه

باغ راه فدک:

با معرفی یکی دیگر از پارک های زیبای تهران که کمتر کسی آن را می شناسد در خدمت شما هستیم. راهنماسفر به معرفی باغ راه فدک یا پارک ایران زمین پرداخته است. شاید نام پارک ایران زمین شما را یاد پارک ایران زمین کرج واقع در عظیمیه بندازد اما این پارک در منطقه 2 تهران و در شهرک غرب واقع شده است.

معرفی پارک ایران زمین:

پارک ایران زمین از پروژه های شاخص در سطح منطقه ۲ به شمار می رود که برای ساخت آن ۲۷ هکتار از رود دره اوین درکه ساخته شده است. این رود دره قبل از ساخت پارک، سال ها محل تجمع بی خانمانان و معتادین بوده است که با احداث این پارک این معضل اجتماعی از بین رفته است.
پارک ایران زمین
موقعیت منحصر به فرد این پارک از منظر شهری و جلوه بصری بالا از برج میلاد از ویژگی های این پارک به شمار می رود.
برای گذراندن اوقات فراغت که همیشه نباید به کافه و رستوران های لاکچری رفت می شود در یک پارک زیبا هم انرژی لازم را کسب کرد هم روحیه خود را فرح بخشید. در پارک ایران زمین به راحتی می توانید انواع ورزش ها مانند پیاده روی، دوچرخه سواری، بدمینتون و … را انجام دهید و بعد از ورزش در نیمکت های چوبی تعبیه شده به استراحت بپردازید.
امکانات:
پارک ایران زمین محوطه سازی زیبایی دارد که شامل معابر اصلی و فرعی ,سکوها, پله ها و دیوارهای تزئینی زیبایی است. این پارک مسیر دوچرخه سواری جذاب و ایمنی دارد و همینطور ساختمان پلیس و ایستگاه دوچرخه، زمین چمن مصنوعی فوتبال، زمین والیبال و بسکتبال و …
سرویس های بهداشتی کاملا تمیز در همه نقاط پارک دیده می شود.
برای قسمت شکم گردی این گشت و گذار کافه و رستوران های خوبی وجود دارد.
پارک ایران زمین
همچنین این پارک مجهز به ۵ دستگاه آبنما و همچنین برج های نوری و تاسیسات آبرسانی می باشد. بهترین و زیباترین قسمت این پارک باغ راه آن است که محلی برای عکاسی هم است.
از دیگر امکانات در این پارک می توان به گونه های گیاهی متنوع، مبلمان و تجهیزات شامل وسایل بازی کودکان، وسایل ورزشی، آب خوری ها، نیمکت، سطل زباله و … اشاره کرد.
آخر هفته است و هوس کرده اید با خانواده به یک پیک نیک بروید این پارک مجهز به ، آلاچیق و باربیکیو می باشد که برای درست کردن غذا و میل کردن ان می توانید از آنها استفاده کنید.
لازم به ذکر است از نظر امنیت هم این پارک دارای امنیت بالایی است و ایستگاههای پلیس در بیشتر نقاط به چشم می خورد.
در مورد جای پارک نیز نگران نباشید. باغ راه فدک دارای پارکینگ اختصاصی است و همچنین حاشیه خیابان ایران زمین نیز جای مناسبی جهت پارک خودروی شماست.
پارک ایران زمین
دسترسی:
برای دسترسی به پارک ایران زمین لازم است خود را به میدان صنعت برسانید. برای این کار می توانید از خطوط متروی تهران و ایستگاه میدان صنعت واقع در خط ۷ متروی تهران استفاده کنید. سپس خیابان خوردین را اندکی به سمت شمال رفته و وارد خیابان ایران زمین می شویم و خیابان را ادامه می دهیم تا به ورودی پارک برسیم.

 

آخرین ویرایش در دوشنبه, 28 مرداد 1398 14:58