پارک المهدی تهران

1172 دفعه

پارک المهدی تهران با مساحت تقریبی 65500 متر مربع در سال 1365 خورشیدی افتتاح شده است. بوستان المهدی در ضلع جنوب شرقی میدان آزادی واقع شده‌ است. در این پارک دریاچه بزرگی وجود دارد که جلوه زیبایی به بوستان بخشیده و امکان استفاده از تفریحات را هم فراهم نموده، تفریحاتی چون اسکله قایق رانی. بسیاری از همشهریان نیز ماهی های قرمز عید خود را در این دریاچه رها کرده اند که می توانید نظاره گر آنها باشید.

پارک المهدی
پارک المهدی تهران هم مانند همه ی پارک های شهر تهران مجهز به وسایل ورزشی است و یکی از جایگاههای ورزش صبحگاهی برای اهالی این منطقه است که می توانند از وسایل ورزشی و بدنسازی آن استفاده نمایند. امکانات آن از مرکز خود اشتغالی، خانه اخبار، زمین بازی کودکان، زمین اسکیت، وسایل پرورش اندام، نمازخانه، سقاخانه، سرویس های بهداشتی و آلاچیق هایی برای استراحت مسافران و رهگذران از جمله امکانات این پارک می باشد.
در ضلع جنوبی این پارک تقریبا مجاور با خیابان استاد معین شهربازی این پارک وجود دارد که می توانید از وسایل بازی آنجا هرچند جزئی استفاده کنید و لذت ببرید.
در ضلع شمال شرقی پارک المهدی به سمت خیابان آزادی که می روید شهر کتاب را مشاهده خواهید کرد که تقریبا یکی از مجهزترین و کامل ترین شهر کتاب های تهران است. این شهر کتاب در بیشتر مواقع نمایشگاه های مختلفی برگزار می کند که دیدن آنها خالی از لطف نیست.
پارک المهدی
پارک المهدی به دلیل نزدیکی آن به ترمینال غرب و اتوبوسرانی تهران و وجود آلاچیق های مناسب، محل خوبی برای استراحت مسافران می باشد. در نزدیکی بوستان المهدی در ابتدای خیابان آزادی یک جایگاه پمپ بنزین وجود دارد.

آخرین ویرایش در دوشنبه, 28 مرداد 1398 14:39