دریاچه شورمست

1257 دفعه

دریاچه شورمست در سوادکوه، استان مازندران، تنها دریاچه طبیعی سوادکوه است که هر روز گردشگران بی شماری از نقاط مختلف را در دل خود جای می دهد. دریاچه ی شورمست یکی  از بهترین مناطق ایران برای سفر و تفریح است.

دریاچه شورمست

در نزدیکی شهر پل سفید و در ارتفاعات مشرف به آن، دریاچه ای طبیعی و زیبا، در میان جنگلی با درختان کهنسال و بلند قامت توسکا، به وسعت ۱۵ هزار متر مربع وجود دارد که  بیشترین عمق آن به ۷ متر می رسد. طبیعت بکر آن از آن دست طبیعت هایی است که باید برای یکبار هم که شده امتحان کنید. درختان توسکای اطراف این دریاچه آن را به اندازه ی  یک تابلوی نقاشی زیبا و رویایی کرده اند.

دریاچه شورمست

دریاچه شورمست، به خاطر نزدیکی به پایتخت، دسترسی آسان، امکانات مناسب و... یکی از جاذبه های مهم توریستی این منطقه می باشد و اغلب مقصد آخر هفته ی تهرانی های گریزان از شهر است. برای دیدن این دریاچه کافیست از شهر فیروز کوه عبور کنید، ۶۵ کیلومتر بعد از گذر از شهر به پلی به نام پل سفید می رسید و بعد از آن با عبور از جاده ی آسفالتی می توانید این دریاچه ی شگفت را ببینید.

دریاچه شورمست

آبی دریاچه و سرسبزی پیرامونش، منظره ای چشم نواز را خلق کرده اند و درختان سر به فلک کشیده ای که گاه سر تعظیم فرود آورده و شاخ و برگ های خود را در آب غوطه ور ساخته اند.سفر به شورمست در هر فصلی که بخواهید، جذاب و لذت بخش است. .به خاطر موقعیت جغرافیایی منطقه که در میان دو منطقه ی آب و هوایی خشک و بیابانی ( فیروزکوه ) و معتدل و مرطوب ( مازندران ) در هر کدام از فصل ها طبیعت حال و هوای خاص خود را به این منطقه بخشیده است.

دریاچه شورمست

دریاچه شورمست در فصل بهار با هوای خنک و طبیعت تازه و جوان، پذیرایی گردشگران است. در تابستان برای فرار از هوای گرم شهر باید به شورمست رفت تا از طبیعت سرسبز و هوای فرحبخش آن لذت برد. فصل پاییز، درختان با رنگ های گرم و متفاوت خود، تصویری متفاوت و رویایی را خلق کرده اند که برای عکاسان و طبیعت گردان بسیار دوست داشتنی است. البته به خاطر بارندگی در این فصل کمی جاده گلی است و باید با تجهیزات و کفش مناسب رفت. هوای سرد زمستان و جاده برفی، شاید برای همه جذاب نباشد، اما برای علاقه مندان به این فصل، جاده فیزوکوه و طبیعت برف گرفته ی شورمست بسیار دیدنی می باشد.

برای مشاهده مطالب و تصاویر گردشگری به  کانال راهنماسفر مراجعه کنید.

آخرین ویرایش در دوشنبه, 14 مرداد 1398 08:54