گلدشت بروجرد لرستان

2631 دفعه

گلدشت نام مکانی سرسبز و جنگلی با صفا و انبوه در غرب شهرستان بروجرد می ­باشد که با شهر ۱۲ کیلومتر فاصله دارد و توسط جاده ای آسفالته به شهر متصل می گردد. گلدشت مکانی شناخته شده در میان اکثر مردم بروجرد و همچنین مسافران و گردشگرانی که بروجرد را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند می­باشد.
طبیعت زیبا و درختان انبوه، طبیعتگردان و گردشگران را به سوی گلدشت جذب می­ کند. گلدشت در واقع یک دره و جلگه وسیع در دامنه کوه های سر به فلک کشیده ی زاگرس است که محدوده این منطقه از غرب تپه چغای بروجرد آغاز و تا منطقه ای به نام کپرگه کشیده می شود.
سراسر گلدشت پوشیده از درختان سیب، آلبالو و گیلاس است که عطرمیوه ها و شکوفه های آن فضای گلدشت را عطراگین کرده است. کشاورزی هم در گلدشت به برکت وجود رودخانه ی پر آب گلرود بسیار رونق دارد و سبب به وجود آمدن روستاهای متعددی در این منطقه شده است. در روزهای بهار و تابستان با بازدید از گلدشت به عمق علاقه ی مردم بروجرد به این دشت پی ببرید چرا که در این ایام مردم بسیاری برای گذراندن اوقات فراغت به این منطقه می آیند.
گلدشت منطقه‌ای وسیع است و سراب‌ها و چشمه‌های گوناگونی در این دره آبرفتی وجود داره و آب ناشی از ذوب برف‌های قلل کوه گرین و کوه میش پرور باعث روان شدن رودخانه‌ای دائمی در این ناحیه شده که به تبع آن کشاورزی و باغ‌داری در این ناحیه سرسبز از رونق زیادی برخوردار شد.

 

آخرین ویرایش در یکشنبه, 13 مرداد 1398 15:01