آبشار آب سفید الیگودرز در لرستان

2393 دفعه

آبشار آب سفید الیگودرز، عروس طبیعت لرستان یکی از زیباترین آبشارهای کشور و از جلوه های زیبا و منحصر بفرد طبیعت بکر و سرسبز استان لرستان می باشد.
آبشار آب سفید الیگودرز بر اثر فرسایش و فعالیت های زمین شناختی توسط آب در چند هزار سال بوجود آمده است. آبشار آب سفید الیگودرز در حدود 50 کیلومتری شهر الیگودرز و در دره های تاریک دامنه کوه‌های زاگرس و در کنار کوه بلند قالی کوه در بخش بشارت زلقی از شهرستان الیگودرز قرار گرفته‌ است و دسترسی به آن با جاده از شهر الیگودرز امکان پذیر است.
آبی که در آبشار آب سفید الیگودرز جاری است یکی از سالم ترین آب های معدنی منطقه به شمار می رود. این آبشار در فصل پرآبی عرضی برابر ۸ تا ۱۵ متر پیدا می کند و یکی از تماشایی ترین تصاویر خود را به نمایش می گذارد. آب این آبشار پس از عبور از قلب یک کوه سنگی و سقوط از ارتفاع ۷۰ متری به رود رودبار لرستان می‌پیوندد و سرانجام به دز می‌ریزد.
این آبشار در فصل بهار پذیرای گردشگران زیادی است و پوشش جنگلی و سرسبز گیاهی در اطراف آبشار زیبایی و طراوت خاصی به این منطقه توریستی داده است. هوای این منطقه بسیار خنک است بطوریکه حتی در تابستان برای گذران شب به ناچار باید در پناه چادر بیتوته کنید. آب این منطقه نیز یکی از بهترین و سالم ترین آب های آشامیدنی به شمار می رود و به دلیل اینکه آب این آبشار به صورت مخلوط با هوا بر اثر برخورد با سنگ ها به شکل حباب سفید در میاد به آب سفید معروف شده است.
برای رسیدن به آبشار آب سفید به الیگودرز بروید و از طریق جاده ی آسفالته راه آبشار را در پیش بگیرید. فاصله آبشار تا الیگودرز ۷۵ کیلومتر است و جاده شما را به نزدیکی آبشار می رساند. در این فاصله، جاده کوهستانی است و حدود ۲ ساعتی طول می کشد تا به نزدیکی آبشار برسید، ماشین خود را در نزدیکی آبشار پارک کنید و وارد مسیر سنگ فرش شده شوید بعد از حدود ۱۵ دقیقه پیاده روی به پای آبشار رسیده اید.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 08 مرداد 1398 13:44