سراب گیان در همدان

2655 دفعه

سراب گیان یکی از زیباترین تفرجگاههای استان همدان است. سراب گیان نام چشمه و آبشار زیبا و پر آب در نزدیکی نهاوند است که آب سراب گیان از چشمه ای زیر کوه بیرون میاید.
سراب گیان نهاوند یکی از زیباترین و پر آب ترین سراب های استان است. این چشمه در ۱۸ کیلومتری جنوب غربی شهر نهاوند و ۲ کیلومتری تپه باستانی کیان و در شمال شهرگیان قرار گرفته است و دارای آب بسیار غنی و مرغوب و درختان چنار کهن و جنگلی زیبا است.
جاده سراب گیان جاده ای سرسبز با طبیعتی زیباست، وقتی از کنار گیان وارد جاده می شوید طبیعت تماما سبز میشود. بعضی از مسافران همین جاده را برای اقامت و استفاده از طبیعت آن انتخاب می کنند. درختان در دوطرف جاده بیننده را به یاد جاده های سرسبز و پیچ در پیچ گیلان و مازندران می اندازد. در مسیر این سراب جنگل طبیعی به وسعت بیش از 100 کیلومتر وجود دارد که شامل: بید، گلابی، بلوط، چنار، گردو، زالزالک، مو و...می باشد.
دو طرف رودخانه درختهای بلندی وجود دارد که کل محوطه در طول روز سایه میباشد. در پایین دست رودخانه تختهایی هم وجود دارد که زیبا طراحی شده بعضی از آنها وسط آب قرار گرفته است. در بعضی از نقاط کنار رودخانه هم آلاچیق هایی برای مسافران ساخته شده است.
تپه گیان هم که از قدیمی ترین تپه های باستانی استان همدان و قدمت آثار باستانی آن به هزاره چهارم و پنجم قبل از میلاد می رسد که در نزدیکی این سراب می باشد.

 

برای مشاهده مطالب و تصاویر گردشگری به  کانال راهنماسفر مراجعه کنید.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 23 مرداد 1398 13:10