دشت میشان همدان

1864 دفعه

از زیباترین نقاط برای طبیعت گردی دامنه های کوهستان هاست که دشت هایی زیبا را در آغوش کشیده اند. در این میان یکی از زیباترین نقاط بکر طبیعت ایران ، دشت میشان همدان است. دشت میشان یکی از دشت های رویایی و بهشتی ایران در دامنه های کوه الوند که از زیباترین مقاصد طبیعت‌گردی در استان همدان است. جایی در نزدیکی قله الوند دشتی خوش آب و هوا خودنمایی می کند دشتی که چشمه سارها و جویبارها طراوت و سرسبزی بی بدیلی را برایش رقم زده است.

جاذبه های گردشگری همدان

دشت میشان با طبیعت بینظیرش شما را غرق در آرامش می کند و برای مدتی بین شما و دنیای پرهیاهو فاصله می اندازد. در این دشت همه چیز رنگ آرامش و طبیعت است؛ گل های زرد کوچک، جویبارها، برف روی کوه ها و چمنزارها در این جا دشتی را شکل داده اند که آمدن به آن آرزوی هر طبیعت گردی ست. اینجا آنقدر خوش آب و هوا و خوب است که سال ها قبل عشایر در هنگام گرمای تابستان برای ییلاق به این دشت سرسبز می آمدند.

دشت میشان به مساحت ۱ هکتار در مسیر صعود به کوه الوند است و برای رسیدن به آن باید کوهپیمایی نیمه سنگینی را بگذراید. قبل از رسیدن به این دشت جاده ای هست که در انتهای آن آبشار گنجنامه و کتیبه تاریخی هخامنشی قرار دارد. طبیعت گردی همیشه از تفریحات لذت بخش علاقمندان به طبیعت است برای همین است که خیلی ها در جست و جوی اند تا سفری به دشت میشان ترتیب دهند و چهره های مختلف طبیعت را از نزدیک کشف کنند.  بر چمن‌ها که دراز می‌کشید، به صدای آب جاری از چشمه‌ها که گوش می‌سپارید و هوای خنک و به غایت پاک کوهستانی را که استشمام می‌کنید، از هر چیز خالی، و وجودتان از لذتِ بودن در طبیعت پر می‌شود.

جاذبه های گردشگری همدان

طبیعت این دشت در بهار رویایی و بینظیر است؛ جویبارهای پرآب و چمن زارهای باطراوت بهار را بهترین فصل بازدید از این دشت کرده است هر چند که پاییزش هم زیبایی های خاص خودش را دارد. در تابستان دشت میشان جایی عالی برای پیکنیک برپا کردن است. ساعاتی به اینجا می آیید و هم نفس طبیعت می شوید در این میان نسیم خنک و صدای جریان آب چنان لذتبخش است که دل کندن از دشت را برایتان سخت می کند. دشت میشان فقط گوشه ای از زیبایی های کوهستان الوند است چون این کوهستان پر از دشت های سرسبز و چشمه سارهای پرآب است.

جاذبه های گردشگری همدان

در کوهستان الوند علاوه بر قلل مرتفع و شیب‌دار، دشت‌های کوچکی وجود دارد که سطح آن‌ها از چمن‌زار پوشیده شده و چشمه‌های بسیار در آن‌ها جریان دارد. با توجه به این که این دشت‎ها نسبتاً مسطح هستند، به صورت جایگاهی مناسبی برای استراحت و اتراق کوهنوردان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به همدان که رسیدید سراغ میدان امام را بگیرید، از آنجا به میدان قائم بروید، سمت راست را در پیش بگیرید تا به یک دو راهی برسید اگر مسیر گنج نامه را ادامه دهید به مسیر کوهنوردی می رسید. برای رسیدن به دشت میشان تله کابین هم موجوده که به نوعی ایستگاه دوم تله کابین گنجنامه همدان در آنجا مستقر است.

برای مشاهده مطالب و تصاویر گردشگری به  کانال راهنماسفر مراجعه کنید.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 23 مرداد 1398 13:11