پارک جنگلی النگدره در گلستان

1447 دفعه

پارک جنگلی النگدره، پارکی جنگلی واقع در بلوار ناهارخوران در ۵ کیلومتری جنوب غربی شهرستان گرگان در استان گلستان می باشد. این پارک دارای چشم اندازی بسیار زیبا و دل‌انگیز است و به عنوان پارک جنگلی شاخص شمال کشور و همچنین به عنوان یکی از 7 منطقه نمونه گردشگری کشور انتخاب و معرفی شده است.

پارک جنگلی النگدره به مساحت ۱۸۵ هکتار و در میان مناطق مسکونی است. در دامنه جنگل پوشش گیاهی ویژه و همچنین رودخانه و چشمه‌های بسیار دیدنی، چشم انداز طبیعی خاصی به آن بخشیده است و داخل این جنگل جاده‌ای آسفالته وجود دارد.

رودخانه قلاشی تقریباً از وسط پارک می‌گذرد و از قسمت جنوب پارک تا شمال امتداد دارد. در نزدیکی این رودخانه، ۳ چشمه آب با کیفیت بسیار بالا وجود دارد که چشم انداز طبیعی منحصر به فردی ایجاد کرده است. مهم ترین انواع درختان این پارک جنگلی شامل افرا ، بلوط، بید، انجیلی، توسکا، لرگ، ممرز، شیردار و خردمندی می باشد .

پارک جنگلی النگدره تقریباً در تمام فصول سال پذیرای طبیعت‌دوستان وگردشگران زیادی است. آب و هوای این منطقه حداقل ۱۰ درجه خنک تر از نقاط شهری و پرجمعیت است.

در بهار و تابستان هوای خنک و مطبوع جنگل، به ویژه در روزهای گرم و آفتابی، در پاییز رنگ‌آمیزی زیبای درختان و در زمستان پوشش چشم‌نواز برف و همچنین برف‌بازی،  فضایی بکر و طبیعتی زیبا را ایجاد کرده که گردشگران و  طبیعت‌دوستان را به سمت خود فرامی‌خواند.

آخرین ویرایش در دوشنبه, 24 ارديبهشت 1397 13:00